Haberler

Şanlıurfa'da inşaat alanında patlamamış havan mermisi bulundu

Güncel Haberler

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde inşaat için kazı yapan işçiler, patlamamış havan mermisi buldu. Olay yerine çağrılan polis ekipleri, güvenlik şeridi çekerek Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri ile olay yeri inceleme ekiplerine haber verdi. Havan mermisini inceleyen ekipler, vatandaşları uzaklaştırdıktan sonra kontrollü bir şekilde patlattı.

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesi, 15 Temmuz Mahallesi'nde inşaat için kepçe ile kazı yapan işçiler, toprağın altında patlamamış havan mermisi buldu. Olay yerine çağrılan polis ekipleri, güvenlik şeridi çekerek Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri ile olay yeri inceleme ekiplerine haber verdi.

Şanlıurfa'da inşaat alanında patlamamış havan mermisi bulundu

KEPÇENİN AĞZINA TAKILDI

Havan mermisini inceleyen ekipler, vatandaşları uzaklaştırdıktan sonra kontrollü bir şekilde patlattı. İnşaat alanında çalışan görevlilerden Salih Dağ, "Kazı çalışması yaparken kepçenin kovasına takılan bir cisim vardı. Aşağı inip kontrol ettiğimizde mühimmat olduğunu fark ettik. Polis ekiplerine haber verdik" diye konuştu. Havan mermisinin Barış Pınarı Harekatı döneminde PKK-YPG terör örgütü üyeleri tarafından atıldığı ve patlamadığı tahmin ediliyor. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Şanlıurfa 3. Sayfa Güncel Haberler

title