Haber : Banka ve PTT önünde kuyruklar oluştu, sosyal mesafe unutuldu - Haberler

Haberi Paylaş

Banka ve PTT önünde kuyruklar oluştu, sosyal mesafe unutuldu

 - Güncelleme:
Banka ve PTT önünde kuyruklar oluştu, sosyal mesafe unutuldu

Banka ve PTT önünde kuyruklar oluştu, sosyal mesafe unutulduSAMSUN'un Bafra ilçesinde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından banka, ATM'ler ve postanelerin önünde uzun kuyruklar oluştu, sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı.

Banka ve PTT önünde kuyruklar oluştu, sosyal mesafe unutuldu

SAMSUN'un Bafra ilçesinde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından banka, ATM'ler ve postanelerin önünde uzun kuyruklar oluştu, sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, Samsun ile ilgili uyarılarına rağmen kentin birçok noktasında yoğunluk devam ediyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından kentte, yine cadde ve sokaklarda kalabalık gözlemleniyor. Yasağın ardından hafta içi banka ve PTT'de işlemlerini halletmek isteyen vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu. Bafra ilçesi Tekel Caddesi'nde oluşan kuyruk, bölgedeki esnafın da tepkisine neden oldu. Sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı kuyruklarda, sırasını kaybetmek istemeyen vatandaşlar, virüs tehlikesine aldırış etmeden yan yana durdu.

'SAATLERDİR KUYRUKTA BEKLİYORLAR'

Kimsenin kurallara uymadığını ifade eden Mehmet Ekiz, Maaş kuyruğu aldı başını gidiyor. Aslında bu ödemelerle ilgili bir şeyler yapılmalı. Yaşlıların maaşı eve getirilebilir. Kuyrukta 65 yaş ve üstü vatandaşlar da var. Saatlerdir kuyrukta bekliyorlar, sosyal mesafe kuralları da ihlal ediliyor dedi.

'KURALLAR İHLAL EDİLİYOR'

Ekiplerin uyarısına rağmen kimsenin kurallara uymadığını belirten Ünal Akça ise, Birkaç defa ekipler geldi ve uyarılar yaptılar. Uyarının ardından sosyal mesafe kuralına birkaç dakika uyuldu ama sonra yine kurallar ihlal edildi. Kimse kurallara uymuyor, o nedenle vaka sayısı artıyor. Sosyal mesafe olmadıkça virüs vakaları daha da artar diye konuştu.


Demirören Haber Ajansı / Ayhan Aydemir - Güncel

Samsun Banka Bafra ATM Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title