Haberler

Saç Ekiminde Büyüme Hormonu Mucizesi Liva'da

Güncel Haberler

Siz hala saçlarınız için vitaminlerle, estetik operasyonlarla, değişik kimyasal takviyelerle, maskelerle sağlıklı bir görünüme kavuşmayı mı hedefliyorsunuz?

Bunların bazıları uzun bir süreci gerektiriyor, bazıları da oldukça pahalı…Saç ekimi konusunda uzun zamana yayılan iyileştirme yöntemleri artık tarih oluyor. Saç ekimi operasyonun doğası gereği, 1 seneden önce sonuçları maalesef göremiyorsunuz. Liva Estetik, saç ekiminde bir ilke imza atıyor. Vücutta büyüme yeteneğine sahip tüm dokuların yenilenmesini sağlayan büyüme hormonuyla yapılan ekim işlemlerinde, sonuçları 3 ay gibi kısa bir sürede görmeniz mümkün. Aynı zamanda büyüme hormonu takviyesinden sonra saçlarınız ilk doğduğunuz andaki kadar sağlam ve dolgun!

Madonna ve Demi Moore'da büyüme hormonuyla gençleşiyor…

Los Angelas'ta ünlü bir plastik cerrahla gerçekleştirdikleri ar-ge çalışmalarıyla bu hormonun yüze ve vücuda verilerek taze doku elde ettiklerini ve kişilerin ışıl ışıl bir cilde kavuştuklarını belirten Demir, 1 yıllık bir çalışma sonucunda saçta da aynı başarıyı yakaladıklarını vurguladı. Hollywood'daki tüm ünlülerin büyüme hormonuyla sağlıklı ve risksiz ve kısa sürede sonuç veren güzelliğe kavuştuklarını söyleyen Özgür Demir, Türkiye'de de bir çok ünlünün de bu yöntemle gençleştiğini söylüyor.

Bu kadar faydalı bir uygulamayı Türkiye'de ilk defa saç konusunda deneyen estetik merkezi olmanın gururunu taşıdıklarını belirten Demir, 'Liva olarak ilklere daima imza atacağız' diyor.

Saç ekiminde köklerin toplanması sonrasında, 45 dakika kadar büyüme hormonuna yatırılan saçlar, kısa sürede bunu emerek adeta doğduğumuz zamanki kadar diri ve sağlıklı oluyor. Büyüme hormonuyla yapılan saç ekimi, saçların, diğer uygulamalara göre daha kısa sürede uzamasına, kalınlaşmasına, parlak olmasına yarıyor.

Büyüme hormonu nedir?

Büyüme hormonu (Growth hormon) veya Somatotropin; ön hipofizden salgılanan ve insanlarda, hayvanlarda büyüme, hücre üretimi ve yenilenmesini uyaran bir hormondur. Bu hormonun egzersiz, stres, derin uyku döneminde artış gösterdiğini söyleyen Liva Estetik CEO'su Özgür Demir, 'Çocukluk döneminde oldukça büyük önem arz eden bu hormon, artık tıpta bir çok noktada takviye olarak kullanılabiliyor. Biz de saç ekiminde büyüme hormonunu kullanan ilk merkez olarak, hastalarımıza önemli yenilik sunuyoruz' diyor. Kıkırdak yapımını arttırarak, kemiklerde ve hücrelerde yenilenmeyi sağlayan bu hormon, insan vücudunda yaşlanmayla birlikte gittikçe azalıyor.

Nasıl uygulanıyor?

Saç ekimi süreci, başta deforme olmuş alana, saçlı olan bölgeden saç transferi yapılarak , açıklık alanın yok edilmesi işlemidir. Bu işlem, hali hazırda yaş almış ve artık eski dokusunu keybetmiş saçların yer değitirilmesi esasına dayandığı için yeterince iyi sonuç alınamadığını belirten Liva Estetik CEO'su Özgür Demir, yurt dışında konunun uzmanlarıyla yaptıkları ar-ge çalışmaları sonucunda büyüme hormonunu saç ekimi operasyonlarında kullanma kararı verdiklerini belirtiyor.

Büyüme hormonu kullanırken risklere dikkat!

Vücutta protein sentezini arttıran büyüme hormonu, dokuların yenilenmesini sağlıyor. Enerji için yağ kullanımını arttırarak, gençlik sağlayan bu hormon, saçta kullanıldığında adeta mucizevi sonuçlar doğuruyor. 2 kat daha fazla saç çıkmasını sağlayan büyüme hormonu, uygulandığı her bölgede sihirli dokunuşlar yaratıyor.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çeken Liva Estetik CEO'su Özgür Demir, 'Büyüme hormonu mucizeler yaratırken dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar var. Özellikle kişide cilt kanseri gibi muhtemel genetik faktörler varsa bu hormon, o hücrelerin de büyüyüp gelişmesine neden olur. Bu sebeble biz saç ekimi işlemi yapmadan önce mutlaka bir gen testi yaptırılmasını şart koşuyoruz' diyor. Test sonuçlarında herhangibi bir risk yoksa saç ekimi uygulamasına başladıklarını söyleyen Özgür Demir bu işlemin normal saç ekimi fiyatından biraz daha farklı bir ücretlendirmeye tabii olduğunun da altını çiziyor.


Kaynak: Bültenler / Güncel

Demi Moore Hollywood Madonna Türkiye Güncel Haberler

title