Haberler

Rusya, Donetsk'teki Maryinka'yı kontrol altına aldı

Güncelleme:

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rus ordusunun Donetsk bölgesindeki Maryinka yerleşim birimi üzerinde kontrolü sağladığını bildirdi. Rusya-Ukrayna arasındaki savaşta bombaların hedefi olan ve hayalet şehre dönen Maryinka'yı ele geçiren Rus askerleri ödüllendirilecek.

Kremlin Sarayı'ndan yapılan açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Şoygu ile St. Petersburg kentinde bir araya geldi.

Rusya, Donetsk'teki Maryinka'yı kontrol altına aldı

RUS ORDUSU, MARYİNKA YERLEŞİM BİRİMİNİ UKRAYNA'DAN ELE GEÇİRDİ

Rus askeri güçlerinin Ukrayna'daki faaliyetlerine ilişkin Putin'e bilgi veren Şoygu, şu ifadeleri kullandı: "Güney birliklerinin saldırıları sonucu Donetsk'in güney batısındaki Maryinka yerleşim birimi bugün kurtarıldı. Maryinka üzerinde kontrolün sağlanması, Donetsk'in Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin saldırılarından daha etkili şekilde korunmasını mümkün kılacak. Ayrıca bu, Ukrayna ordusunun savunmasını zayıflatacak."

Rusya, Donetsk'teki Maryinka'yı kontrol altına aldı

Rus lider Putin de Maryinka'nın ele geçirilmesi sürecinde yer alan askerlere ödül verilmesi gerektiğini kaydetti.

Rusya, Donetsk'teki Maryinka'yı kontrol altına aldıMaryinka kentindeki yıkım

MARYİNKA KENTİ, RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI NEDENİYLE HAYALET KENTE DÖNÜŞTÜ

Donetsk bölgesindeki Ukrayna'ya ait Maryinka kenti, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle büyük yıkım yaşamış ve kentteki binaların büyük bölümü harabeye dönüşmüştü. Havadan çekilen görüntülerde yerleşim biriminin hayalet kente dönüştüğü gözlemlenmişti.

Kaynak: AA / Güncel

Vladimir Putin Donetsk Rusya Savunma Uluslararası İlişkiler Dünya Güncel Haberler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title