Haber : Polemik büyüyor! Bakan Koca'ya cevap veren Kılıçdaroğlu, Meclis'e bir de çağrı yaptı - Haberler

Haberi Paylaş

Polemik büyüyor! Bakan Koca'ya cevap veren Kılıçdaroğlu, Meclis'e bir de çağrı yaptı

 - Güncelleme:

Konya Şehir Hastanesi'nde doktor Ekrem Karakaya'nın silahla öldürülmesinin ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu ile Sağlık Bakanı Koca arasında başlayan polemik büyüyor. Bakan Koca'nın, "Biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz?" sözlerine üstü kapalı yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Şiddetle mücadele kanununu çıkarmak üzere, yüce Meclisimizi olağanüstü toplantıya davet ediyorum. "Üzgün görünmek" yerine, eğer gerçekten üzgünseniz, gelin bu meseleyi derhal halledelim" dedi.

Konya Şehir Hastanesi'nde Hacı Mehmet Akçay (39), 7 Haziran günü kalp krizi geçiren ve kaldırıldığı Konya Şehir Hastanesi'nde anjiyo ameliyatı sonrası yaşamını yitiren annesi Kezban Akçay'ın (58) ölümünden sorumlu tuttuğu kardiyoloji uzmanı Dr. Ekrem Karakaya'yı tabancayla vurarak öldürdü. Akçay ardından, silahın namlusunu başına dayayıp tetiği çekerek intihar etti.

"BİRAZ DA OLSA ÜZGÜN GÖRÜNEMEZ MİYDİNİZ?"

Gündeme oturan olay sonrası Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından dün yaptığı paylaşımda, "Erdoğan, beceriksiz bakanını da al git" ifadelerini kullandı. Bu sözlere cevap veren Bakan Koca ise, "Bir hekimin katledilmesi karşısında zerre kadar üzüntü içermeyen şu sözleri milletimizin vicdanına havale ediyorum. Bizim yüreğimiz yanıyor Kemal Bey. Biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz?" açıklamasını yaptı.

Polemik büyüyor! Bakan Koca'ya cevap veren Kılıçdaroğlu, bir de Meclis'e çağrıda bulundu

KILIÇDAROĞLU'NDAN MECLİS'E ÇAĞRI

Bakan Koca'nın bu sözlerinin ardından Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yeni bir çıkış geldi. TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağıran Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sözlere yer verdi:

"Şiddetle mücadele kanununu çıkarmak üzere, yüce Meclisimizi olağanüstü toplantıya davet ediyorum. 'Üzgün görünmek' yerine, eğer gerçekten üzgünseniz, gelin bu meseleyi derhal halledelim. Bakırtaş-Karakaya Şiddeti Önleme Kanunu'nu çıkartalım. Hemen!"

Polemik büyüyor! Bakan Koca'ya cevap veren Kılıçdaroğlu, bir de Meclis'e çağrıda bulundu

Haberler.com / Ayça Elal - Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (13)

Ahmet Kırmızıgül:

Bay Kemal bu ülkenin başına dert oldu. İşin daha kötüsü bunun arkasında rantcı insanlar sürü oluşturmuş gidiyorlar. Ama cürmü kadar yer yakarlar.

Mehmet Uğur:

madurlar hakkını almadığı sürece istediğiniz kanunu çıkarın. madurlar kendi hakkını arar sonu ölümler 10 kat artar. yanlış bacağı kesen doktoru yargılanamaz yaparsanız olacağı bu.

Shef :

Doktorlar bir iki grev yaptılar diye bu kadar destek var. Yoksa öğretmenlerin yediği dayağın haddi hesabı yok. fakat onları dikkate almıyorlar. Benden olmayan herkes bana düşmandır zihniyetinden Allah bu milleti korusun.

Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title