Haberler

PKK'nın TIR'larını Yaktığı İş Adamı İsyan Etti: Çalışanların Hepsi Hakkarili

Güncelleme:

Hakkari'de PKK'lı teröristlerin ateşe verdiği 3 TIR'ın bağlı olduğu maden şirketinin sahibi İsmet Ölmez, "Burada çalışan personelin hepsi Hakkarilidir. Benim araçlarımı yaktılar. Benim günahım ne?" dedi.

Hakkari- Çukurca kara yolunun 15'inci kilometresinde iki gün önce Pkk'lı teröristler tarafından durdurup kimlik kontrolü yapıldıktan sonra ateşe verilen maden yüklü 3 TIR'ın Meskan Ölmez Madencilik Şirketi'ne ait olduğu belirtildi. Şirket sahibi iş adamı İsmet Ölmez, Hakkari kent merkezindeki ofisinde bugün açıklamalarda bulundu.

"BÜYÜK FİRMALAR BU BÖLGEYE GELMİYOR"

Hakkari-Üzümcü köyü arasındaki kara yolunda kendisine ait olan 3 TIR'ın ateşe verildiğini belirten Ölmez şöyle konuştu:

"Bu bölgede 1924'ten beri yaşıyoruz. Dedelerimiz ve babalarımız burada yaşamışlar. Onlar rahmete gitmiş, onların mirasçısı olarak biz kalmışız. Daha önce babalarımız, dedelerimiz çiftçilik yapıyordu. Bizlerde kamyonculuk, muavinlik, çiftçilik yaptık. Neticede şu anda da gördüğünüz gibi 2005 yılından beri çinko madeni işletiyoruz. Büyük firmalar bu bölgeye gelmiyor. Köyümüzde çinko madeni bulunduğu için biz işletiyoruz. 2005 yılından beri bir kiralık kepçe ile başlayarak şu anda 10 TIR'ın üzerinde aracımız var, 15-20 tane büyük kamyonumuz, kaya damperlerimiz var ve bir tesis de kurmuşuz.

"METROPOLLERDE YATIRIM YAPMIYORUZ"

Belki Doğu ve Güneydoğu'nun en önemli tesislerinden bir tanesi. 30-35 milyon TL arasında bir yatırımı buraya yapmışız. Ben ve ailem burada para kazanıp, bazı Hakkarililer gibi gidip metropollerde yatırım yapmıyoruz. Babam ve dedem burada yatıyorsa ben buraya hizmet yapmak istiyorum ve başka işlere de vesile olmak için bu bölgeye yatırımcıları çekmek için uğraşıyoruz."

"HAKKARİLİLERE YAZIKTIR"

İsmet Ölmez, kendisinin ve ailesinin de herhangi bir siyasi partiye üye olmadığını belirterek, "Ben sadece Hakkari'de, Hakkari'nin öz kaynaklarıyla ihracat yapabilecek bir metal çıkarıyorum. Bu parayı da Hakkari'de tüketiyorum. Geçen yıl da bir kepçemiz yakıldı. 330 olan işçi sayımızı 140'a düşürdük. Hakkari'de ne kadar fakir vatandaşın olduğunu biliyorum. Belediyeden ve valilikten daha çok bunlara yardım ediyorum." dedi.

Buradaki şirketinde çalışan personelin tümünün Hakkarili olduğunu vurgulayan Ölmez, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yolu kesip, araçlarımı yakmanın ne anlamı var. Biz bu bölgede yaşıyoruz. Benim silahım yok ki. Ben Pkk'ya zarar verecek güçte değilim ki? Benim bütün stratejik yatırımlarım, bu bölgede. Akkaya'da çalışıyorum PKK bölgede. Meskan'da çalışıyorum yine öyle. Dicle-Lice arasında çalışıyorum yine öyle. Buradan Mersin, Van, Esendere'ye kadar bütün araç gereçlerim bu bölgede taşıma yapıyor. Şimdi kalkıp birilerinin yalan söylemesiyle TIR'larımı yakmak bir çare midir. Hakkari zaten boşaltıldı.

Hakkari'nin zenginleri, esnafı yüzde ellisi buradan göç etti. Sadece imkanı olmayan insanlar kalmış. Gelsinler bir açıklama yapsınlar. Ben senin TIR'larını bunun için yaktım desinler. Devletle savaşı varsa gidip devletle savaşsın. Kimi göndersen yoldan geçen araçları yakabilir. Yani araba yakmakla bölgeye hizmet gelmez ki. Hakkarililere yazıktır. Hayvancılık, çiftçilik bitti. Kimi PKK'ya katıldı öldü, kimi korucu oldu öldü gitti. Bu nesil Zap Suyu kadar yürekleri yanmış. Eğer bu böyle devam ederse biz de buradan çekip gideceğiz. 5-10 bin insan burada ekmek kazanıyor."

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İsmet Ölmez Çukurca Hakkari PKK Güncel Haberler

Emeklilerin zam farkının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Emeklilerin zam farkının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title