Haberler

Pera Müzesi'nde Dijital Konserler

Güncelleme:

Pera Müzesi, 6 Nisan Cumartesi günü saat 20:30'ta Dijital Konser Serisi kapsamında Giacomo Puccini'nin Manon Lescaut operası seslendiriliyor.

Giacomo Puccini
"Manon Lescaut"

Berlin Filarmoni Orkestrası

26 Nisan Cumartesi, 2014

Pera Müzesi, Goethe-Institut Istanbul ve Berlin Filarmoni Orkestrası'nın işbirliğiyle, 26 Nisan Cumartesi günü saat 20:30'ta Dijital Konser Serisi kapsamında Giacomo Puccini'nin Manon Lescaut operası seslendiriliyor. Konser öncesi saat 20:30'te Sabri Tuluğ Tırpan seslendirilecek eser üzerine kısa bir sunuş yapacak.

Puccini'nin 1893'te 35 yaşındayken yazdığı ve hikayesini Abbé Prévost'un aynı adlı romanından aldığı Manon Lescaut, çağının en önemli opera bestecilerinden biri olarak tanınmasını sağlamıştır.

Eva-Maria Westbroek, Soprano (Manon Lescaut)
Lester Lynch, Bariton (Lescaut)
Massimo Giordano, Tenor (Renato Des Grieux)
Liang Li, Bas (Geronte de Ravoir)
Bogdan Mihai, Tenor (Edmondo)
Reinhard Dorn, Bas (Innkeeper, Naval Captain)
Krešimir Špicer, Tenor (Dancing Master)
Magdalena Kožená, Mezzo-Soprano (Musician)
Arthur Espiritu, Tenor (Lamp Lighter)
Johannes Kammler, Bas (Sergeant of the Royal Archers)
Philharmonia Chor Wien, Walter Zeh, Chorus Master

Pera Müzesi, Ekim 2013 – Haziran 2014 döneminde Goethe-Institut Istanbul ve Berlin Filarmoni Orkestrası'nın işbirliğiyle, dünyanın ilk sanal konser salonu Dijital Konser Salonu'nun (Digital Concert Hall) sunduğu canlı yayın programından ayda bir kez müzikseverlere eşsiz konserler sunmaya devam ediyor.

Konserler ücretsizdir; yerler sınırlıdır ve numaralı değildir.

26 Nisan Cumartesi 2014
Pera Müzesi Oditoryumu

20:30Sabri Tuluğ Tırpan, Sunuş

21:00Canlı Yayın, Konser


İşbirliğiyle
Berlin Filarmoni Orkestrası ve Şef Sir Simon Rattle
Müzik yönetmenliğini ve daimi şefliğini Wilhelm Furtwangler, Herbert von Karajan ve Claudio Abbado gibi 20. yüzyıla damgasını vurmuş şeflerin ardından 2002 yılından bu yana Sir Simon Rattle'ın üstlendiği Berlin Filarmoni Orkestrası, dünyanın en önemli orkestralarından biri olarak kabul ediliyor. 130 yıldır her bir konseri tüm dünyada dikkatle takip edilen Berlin Filarmoni'nin Sir Simon Rattle ile kaydettiği bol ödüllü albümleri baroktan çağdaşa geniş bir yelpazeye yayılıyor. Özellikle 19. ve 20. yüzyıl bestecilerinin önemli savunucusu olan Simon Rattle, akademi'de öğrenciyken Mahler'in 2. Senfoni'sini yönetmesiyle dikkatleri üzerine çekti. 1976'da BBC Proms'da ilk kez boy gösterdi ve uluslararası çıkışını 1980'den itibaren başına geçtiği Birmingham Şehri Senfoni Orkestrası ile yaptı. Gençliğin müziğe yönlendirilmesi için her zaman çaba gösteren ünlü şef, 1998'de yaklaşık 4 bin müzisyen ile oluşturduğu gençlik orkestrası ile bir dünya rekoru kırdı. Berlin Filarmoni Orkestrası'nı ise ilk kez 1987'de Mahler'in 6. Senfoni'sinde yöneten Sir Simon Rattle, 2018 yılına kadar orkestranın daimi şefliğine devam ediyor.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Giacomo Puccini Pera Müzesi Eva Maria Berlin Güncel Haberler

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

Ayşe Ateş, eşi Sinan Ateş'in dövdürdüğü gazetecilerden özür diledi

Ayşe Ateş, eşi Sinan Ateş'in dövdürdüğü gazetecilerden özür diledi

Bakmadan Geçme

MasterChef'te ana kadroya giren 4. isim kim olacak? MasterChef yeni bölüm fragmanı izle! Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor? 15 TEMMUZ MESAJLARI VE SÖZLERİ: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı! 15 Temmuz darbe girişimi kısa, yeni, anlamlı ve uzun sözler! 15 Temmuz'da otobüsler bedava mı? İstanbul, Ankara, İzmir 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 15 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Masterchef'te ana kadroya giren 3. kişi kim? Ana kadroda kimler var? MasterChef yeni bölüm tanıtımı izle! 15 TEMMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda ne var? KANAL D, SHOW TV, ATV, TRT1, NOW, TV8 EURO 2024 Şampiyonu kim oldu? İSPANYA- İNGİLTERE MAÇINDAN KARELER EURO 2024 şampiyonluk para ödülü ne kadar? EURO 2024 finali kazanılırsa ne olacak?
Muhtarlık seçiminde başlayan tartışma kanlı bitti! Tüfekle vurulan 2 kardeş öldü, 2 kişi yaralandı

Muhtarlık seçiminde başlayan tartışma kanlı bitti! Tüfekle vurulan 2 kardeş öldü, 2 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title