Haberler

Peker'den basın danışmanı Emre Olur'un verdiği "Tweetleri cahilliğimden attım" ifadesiyle ilgili açıklama

Güncelleme:

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in basın danışmanı Emre Olur dün çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, verdiği ifadede "Tweet'lerimi cahillik neticesinde attığımı kabul ediyorum" dediği ortaya çıkmıştı. Avukatı Ersan Barkın ile telefon görüşmesi yapan Sedat Peker'in Emre Olur'un ifadeleriyle ilgili "Koruma içgüdüsü ile yaklaştığını, bu yönde ifade vermesini kendisinin istediğini" söylediği öğrenildi.

Arnavutluk'ta yakalandıktan sonra Türkiye'ye iade edilen suç örgütü lideri Sedat Peker'in basın danışmanı Emre Olur dün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

EMRE OLUR'UN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Olur'un emniyette verdiği ifadesinde "Tweet'lerimi cahillik neticesinde attığımı kabul ediyorum. Bu tweet atma eylemlerinin suç niteliği olabileceğini değerlendirmediğim için bu şekilde cahilliğimden tweet atmış oldum" dediği ortaya çıktı.

AVUKATI, PEKER İLE YAPTIĞI GÖRÜŞMEYİ ANLATTI

Suç örgütü lideri Sedat Peker de, Olur'un emniyette verdiği "Tweetlerini cahilliğimden attım" ifadesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Avukat Ersan Barkın, müvekkili Sedat Peker'le telefonda yaptığı görüşmeyi Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla anlattı.

'CAHİLLİK YAPTIM' DEMESİNİ PEKER KENDİSİ İSTEMİŞ

Barkın, "Sayın Sedat Peker ile biraz önce telefonla görüştüm. Gün içerisinde tutuklanan Sayın Emre Olur ile ilgili kendisini seven veya sevmeyen bazı çevrelerin yaptıkları yorumlardan üzüntü duyduğunu dile getirdi. Emre Olur, Abu Dhabi'den uçağa binmeden önce kendisi ile telefonla görüşmüş. Emre Olur'a 'Emniyette sana kötü davranabilirler. Bu yüzden, sosyal medya hesabımın Sedat Peker tarafından kullanılmasının hukuken suç olduğunu değerlendiremedim, cahillik yaptım' demesini Emre Olur'dan kendisinin istediğini söyledi. Bütün dostlarına olduğu gibi Emre Olur'a da koruma içgüdüsü ile yaklaştığını, bu yönde ifade vermesini istediğini ifade etti. Ancak sosyal medyada ve bazı basın organlarında yapılan yorumları görünce açıklama yapma zorunluluğu hissettiğini söyledi.

"MEVZUNUN NEDENİ CEHALET DEĞİL DE KORUMA İÇGÜDÜSÜ"

Sayın Peker'e neden böyle bir istekte bulundunuz diye sordum. 'Bedel ödenecekse en önde olmak isterim, alkış alınacaksa tüm dostlarım ortak olmalı. Bu felsefem nedeniyle yanlış yorumlamaya neden olacak bir durum ortaya çıktı' dedi. İfadesindeki bir kelimenin bu şekilde yorumlanması Emre Olur için de adil değil. Mevzunun nedeni cehalet değil de koruma içgüdüsü. Bu arada Emre Olur'u cezaevinde ziyaret edecek meslektaşım da yarın ifade sürecine dair açıklama yapacağını iletti."

Peker'den basın danışmanı Emre Olur'un verdiği 'Tweetleri cahilliğimden attım' ifadesiyle ilgili açıklama

Erdem Aksoy
Haberler.com - Güncel

Sedat Acar Emre Olur Güncel Haberler

500

Yorumlar (4)

cemil karaca :

Kabadayı bozuntusu saklandığın delikten çıksana sende hiçmi yürek yok birde milliyetçiyim diye geçinirsin milliyetçilik senin gibi mafya bozuntularına kaldıysa bir ülkücü olarak öyle milliyetçiliği red ediyorum milliyetçi adam devletine vatanına ihanet etmez ne biliyorsa çıkar konuşur.

142
282
yanıtYanıtla
Sanane Adımdan :

bunlar böyle klavye başında asar keser yüzüne gelince cahildim kandım der Pekerinde mahkeme videosu var el pençe ağlamaklı

72
90
yanıtYanıtla
Küçük Keleş:

VAY DEVLETİM VAY TİVİT ATARKEN MANGALDA KUL BIRAKMAYANLAR ZORU GÖRÜNCE ÇARK EDİYOR DEVLETDE MEVZUATI GEREĞİ BUNU YEMEK ZORUNDA KALIYOR YAZIK

46
113
yanıtYanıtla
Aydemir Candemir:

Tweet attığı için mi alınmış?Bakanlar bile tweet atarak istifa ediyor.Bu Twitter çok önemli heralde elen Musk boşuna almaya çalışmıyor Twitter ı.

48
13
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title