Haberler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan Kubat'tan İlk Kongre Yorumu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan Kubat, Başbakan Davutoğlu’nun görevi bırakması ve kongre sürecinde olan AK Parti için, genel başkan yardımcıları arasında ilk yorumu yaptı.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan Kubat, Başbakan Davutoğlu'nun görevi bırakması ve kongre sürecinde olan AK Parti için, genel başkan yardımcıları arasında ilk yorumu yaptı. Kubat, "AK Parti'de makamların hizmet için" diyerek, "Genel Başkanlık için dolaşan isimlerin bahsi geçenlerin bilgisi dışında" dedi.

Başakşehir Belediyesi destekleri ile Altınşehir Mahallesi'nde yaptırılan Halilürrahman Camii'nde ilk cuma namazı kılındı. Açılışa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan Kubat, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ömer Döngeloğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış sonrası vatandaşlara pilav ve tatlı ikram edildi.

"YARIN İNŞALLAH BUGÜNDEN DAHA GÜZEL OLUR"

Açılışta yeni yapılan camiiden ve hizmetlerden dolayı Başkan Uysal'a teşekkür eden Kubat, teröre karşı birlik ve beraberlik mesajı vererek, "Sizlerden ricam memleketimiz ve milletimiz için, hayırlı işlerimizde dualar edin. İnşallah özellikle bu içinden geçtiğimiz zorlu süreçte ülkemizin huzur ve güvenliği için büyük mücadeleler veren şehit olan kardeşlerimiz için de dua edelim. Son söz olarak yarın inşallah bugünden daha güzel olur diyorum, hepinizi Allah'a emanet ediyorum" dedi.

"AK PARTİ'DE MAKAMLAR, MEVKİLER HİZMET İÇİNDİR"

AK Parti'nin yeni genel başkanını seçeceği kongre süreci ile ilgili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak ilk yorumu yapan Kubat, "AK Parti'de bir karışıklık olsun, diye bekleyen iç ve dış odaklar olabilir. Ama AK Parti köklü bir siyasi harekettir. Bu davanın kurucu lideri sayın cumhurbaşkanımızın bu siyasi hareketi üzerinde oluşturduğu temel yaklaşımlar, partinin kurucu değerleri ve ilkeleri sayın genel başkanımız, başbakanımız Davutoğlu'da bu süreci daha da ileri götürmek için yoğun bir gayret sarf etmiştir. Ama bizim AK Parti geleneğinde makamlar mevkimler sadece hizmet içindir. Buralara talip olunmaz" dedi.

"ADAY İSİMLER, ARKADAŞLARIMIZIN BİLGİSİ DIŞINDA DOLAŞIYOR"

AK Parti'nin yeni genel başkanı ve Türkiye'nin yeni Başbakanı olacak isim ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Kubat, görevi devralacak kim olursa olsun, göreve layık birisi olacağını ifade ederek, "Bizim siyasi kültürümüzde eğer o kitle, ki bizim de istişare mekanizmalarımız var. Bu istişareler neticesinde bu görevi yürütmeyen ehliyetli kişiler var. Bu göreve layık isimler olduğunu düşünüyorum. Ama şu anda isim zikretmek çok büyük bir hata olur. İşte sizinde bildiğiniz bir takım isimler dolaşıyor ortalıkta bu arkadaşlarımızın bilgisi dışında dolaşıyor isimleri. Bir kısmı ile görüştüm. Arkadaşlarımızda hepsi birbirinden değerli. Ama bizim kurucu değerlerimizi ve ilkelerimizi bu noktada temel alarak o perspektifi ve vizyonu devam ettirecek ve partinin birliğini, bütünlüğünü, dirliğini sağlayabilecek profilde bir aday olacaktır. Bunu da uzak bir zaman değil yakında öğrenceğiz. 22 Mayıs Pazar Günü Saat 10'da Ankara Arena Spor Salonu'nda olacak" şeklinde konuştu.

"AK PARTİ, DAVUTOĞLU'NUN TECRÜBELERİNDEN YARARLANACAKTIR"

22 Mayıs'ta Ankara'da yapılacak AK Parti Kongresi için resmi başvurunun yapıldığını söyleyen Kubat, "Kongre için ilçe seçim kuruluna resmi başvurlar da genel merkez teşkilat başkanımız tarafından bugün yapıldı. 22 Mayıs'ta Ak Parti yeni bir genel başkanla yoluna devam edecektir. Ama sayın Başbakanımızda görevi bırakmış olmakla birlikte bu davanın neferi olarak her zaman bizim yanımızda olacaktır. Onun tecrübelerinden kesinlikle Ak Parti yararlanacaktır. Biz sayın Başbakanımıza, Genel Başkanımıza, bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki süreçte bu hareketin güçlenmesi ve milletimize daha iyi hizmetler edebilmesi noktasında inanıyorum ki o da büyük bir katkı verecektir. İnşallah biz dün olduğu gibi sayın Cumhurbaşkanımızın görev teslimindeki vakur siyasi duruşu bu kongrede de sayın genel başkanımızın, seçilen arkadaşımıza teslim ederken de aynı kardeşlik hukuku içerisinde görevi devredeceğini yürekten inanıyorum. Bunun aksini bekleyenler avuçlarını yalayacaklardır" dedi.

"KURUMLARA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Yeni açılan Camii ile ilgili açıklamadan bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, belediye olarak mahallerde vatandaşlara hizmet noktasında yardımcı olunduğunu ifade ederek, "Bu mahaller geçmişte plansız bir şekilde yapılaşmış, imarı olmadan yapılaşmış bölgeler. Bu yüzden de çok büyük, sorunlar vardı. Bizde belediye olarak kendi kurumları ilgilensin demiyoruz. Buradaki hizmet noktalarının neyi eksik ise elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Burada hakikaten önceden vatandaşların kendi arasında bir araya gelip yaptıkları ve düzgün yapısı olmayan bir cami vardı onu yıkıp yeniden yaptık. Güzel bir cami oldu. İnşallah bu tür hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Mahallenin bir an önce ihtiyacı giderilsin diye yapacağız, hayırlı olsun diyoruz" diye konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mehmet Doğan Kubat AK Parti AK Parti Politika Güncel Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

title