Haberler

Osb'ye Karşı Soğanlı Eylem

Abone Ol

Tekirdağ’da kurulmak istenen Tekirdağ Organize Sanayi Bölgesi’ni (TORSAB), mahalle sakinleri tarlarından topladıkları soğanlarla protesto etti.

Tekirdağ'da kurulmak istenen Tekirdağ Organize Sanayi Bölgesi'ni (TORSAB), mahalle sakinleri tarlarından topladıkları soğanlarla protesto etti.

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa'ya bağlı Nusrat, Yağcı ve Kaarahisarlı mahalleleri sınırlarına kurulmak istenen Tekirdağ Organize Sanayi Bölgesi'ni mahalle sakinleri tarlarından topladıkları soğanlarla protesto etti. Nusratlı Mahallesi'nde toplanan vatandaşlar, mahalle sınırları içinde yapılması planlanan TORSAB'ın mahallenin düzenini bozacağını ve tarımdan geçinen vatandaşın mağdur olacağını iddia etti. Mahalle sakinleri ile bir araya gelen Tarım Topraklarımızı ve Yaşam Alanlarımızı Koruyalım Platformu üyeleri de vatandaşları konu hakkında bilgilendirdi. Tarım Topraklarımızı ve Yaşam Alanlarımızı Koruyalım Platformu Genel Sekreteri Dr. Cemal Polat, "Nusrat, Yağcı ve Kaarahisarlı'da yapılması planlanan TORSAB ilgili olarak yapılan çalışmalarda mahalle sakinlerinin Nusrat, Yağcı ve Kaarahisarlı dik duruşu için teşekkür ediyorum" dedi.

Nusrat, Yağcı ve Kaarahisarlı mahallelerinde bulunan ve TORSAB'ın kurulması planlanan arazilerin mutlak ve özel tarım arazileri olduğunu iddia eden Polat, "Süleymanpaşa ilçesi Nusratlı, Yağcı ve Karahisarlı mahalleleri sınırları içinde yer alan 4 bin 260 dekarlık alanın tarım dışı amaçla kullanılmasının uygun bulunması ve 5 Mayıs tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı ile 'acele kamusallaştırma kararı'nın alınması oldukça düşündürücü ve manidardır" diye konuştu.

"BİZ BU TOPRAKLARDA SIĞIRLARIMIZI OTLATACAĞIZ"

Nusratlı Mahallesi sakinlerinden Rahmiye Şirin, TORSAB'ın mahallelerinin sınırları içine yapılmasının planlanmasından rahatsız olduğunu ifade ederek, "Toprağımızı vermiyoruz, vermeyeceğiz. O topraklarda hayvanlarımızı otlatıp, tarım yapacağız. Arazilerimizde sığırlarımızı, koyunlarımızı otlatacağız. Biz burada doğduk, doyduk, burada öleceğiz" dedi.

Yaklaşık 200 kişilik grup, basın açıklamasından sonra olaysız şekilde dağıldı. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Organize Sanayi Bölgesi Süleymanpaşa Cemal Polat Tekirdağ Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

3 ARALIK NE GÜNÜ? 3 Aralık ne olarak kutlanıyor, anılıyor? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları ve önemi! Tarih belli oldu! GTA 6 FRAGMAN YAYINLANDI MI? Gta 6 fragman yayınlanma tarihi belli oldu! Gta VI (6) fragman izle! Dursun Ali Erzincanlı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Dursun Ali Erzincanlı şiirleri! Güneş doğduktan sonra sabah namazı kılınır mı DİYANET? Sabah namazı güneş doğduktan kaç dakika sonra kılınır DİYANET? CUMARTESİ GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI? 2 Aralık 2023 Eczane çalışma saatleri! Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi!
title