Haberi Paylaş

Ormanın katledilmesine izin vermeyen Orman İşletme Şefi Ümran Pınar görevden alındı

Güncel Haberler

Ormanın katledilmesine izin vermeyen Orman İşletme Şefi Ümran Pınar görevden alındı

Gaziantep'te orman işletme şefi olarak görev yapan Ümran Pınar, İslahiye Belediyesi'nin işlettiği taşocağının izinsiz çalışma yapıp ormana zarar verdiğini iddia etti. Belediye Başkanı'na kadar gittiğini ve suç duyurusunda bulunduğunu aktaran Pınar, kendisinden istenilenleri yapmadığı için görevden alındığını söyledi.

Gaziantep'in İslahiye ilçesine orman işletme şefi olarak atanan Ümran pınar, göreve gelir gelmez Sayıştay raporlarında geçen maden ocakları ile ilgili denetim yaptı. Pınar bölgede İslahiye Belediyesi'nin işlettiği bir taşocağının usulsüzlük yaptığı tespit etti. Taş ve kum ocaklarında limit aşımı yapıldığını ve ormana zarar verildiğini beyan eden Pınar, taşocağında ölçüm yapılması talimatını verdi.

Bu gelişmenin ardından yapılan çalışmaların izin ve ruhsat olmadan sürdürüldüğü iddia eden Pınar, savcılığa suç duyurusu yapmak üzere harekete geçince İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural'ın kendisini çağırdığını öne sürdü.

Pınar'ın suç duyurusundan yer alan ifadeler şu şekilde: "Başkanın odasına gittiğimizde İslahiye kaymakamı da oradaydı. Onun da bana taşocağı ile uğraşmamam için telkinleri olmuştu. Başkan 'Kamu yararı var, ben orayı karayollarından protokolle aldım' dedi. Kendisine böyle bir yetkisinin olmadığını söyledim. Bölge müdür yardımcımız da yanımızdaydı. Sahayı boşaltmaları gerektiğini, yapılanın suç olduğunu başkana söyleyince, Başkan Vural; Şamil Tayyar'ı arayacağını; 'Beni hop oturtup hop kaldıracağını' söyledi."

Cumhuriyet Gazetesi'nden Tuncay Mollaveisoğlu'nun haberine göre; Ümran Pınar, Belediye Başkanı Vural'ın geri adım atmaması üzerine tüm yetkili makamları aradığını ancak destek bulamadığını belirtti. Hatta Orman bölge Müdürü Mustafa Koç ve işletme müdürü Veli Topçu'nun kendisinin işlem yapmaması için ikna etmeye uğraştıklarını belirtti. Son olarak 40 yaşındaki kadın Orman İşletme Şefi Ümran Pınar, müdürü Veli Topçu'nun yazılı emri ile görevinden alındı. Pınar, şimdi Orman Bakanlığı'nın konuya müdahil olmasını istiyor.

Ormanın katledilmesine izin vermeyen Orman İşletme Şefi Ümran Pınar görevden alındı

Öte yandan konuyla ilgili açıklama yapan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ise şunları söyledi: "Gaziantep'te AK Partili İslahiye belediyesinin ormanı tahrip ederek işlettiği taş ocağına karşı çıkan Orman müdürü Ümran Pınar görevden alınmış. Görevden alan ve aldıran yargılanacak. Ü. Pınar göreve iade edilecek. Korkma! Zafer yakın."

Haberler.com - Güncel

Gaziantep Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

Suskun Demir:

Yazık çok yazık heryeri mahvettiler bu kadar düşmalık olmaz

Mehmet Vatandaş:

işte bu benzeri olaylardan dolayı kaybedecek ve yaptığınız yanlışların hesabını millet ve yargı önünde vereceksiniz

Davut YALANCI:

Akdeniz'de de sahil şeridinden yasak olmasına rağmen kum almaya kalkan ilçe başkanı oradaki güvenlik karşı çıktı diye adamı işinden koymuşlardı. Milletin rızkına göz dikmek ne kadar kolay olmuş.

Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title