Haberler

MHP'li Yılmaz: Paralel Devlet Arıyorsanız Önce PKK'ya Bakın

Güncelleme:

Yılmaz, iktidarın yolsuzluğunun üzerini örtmek için yargıda ve emniyet teşkilatında akıl almaz kıyım ve sürgünler gerçekleştirdiğini ileri sürdü.

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, "Bu ülkeyi 11 yıldır yönetiyorsunuz Türk yargısına, Türk polisine güvenmek zorundasınız. Bu güveni sağlayamadığınız sürece milletin vicdanında mahkum olacaksınız" dedi.

Yılmaz, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, iktidarın asrın yolsuzluğunun üzerine örtmek için yargıda ve emniyet teşkilatında akıl almaz kıyım ve sürgünler gerçekleştirdiğini ileri sürdü.

Bu yapılırken devlet içinde bir paralel yapıdan bahsedildiğini söyleyen Yılmaz, "Devlet içinde bir paralel yapı arıyorsanız Sayın Başbakan ve sayın hükümet, önce PKK ve KCK'ye bakacaksınız. Onları görmeyerek paralel yapı derseniz inandırıcılığınızı yitirirsiniz" diye konuştu.

İktidar yetkililerinin düne kadar kahraman ilan ettikleri Savcı Zekeriya Öz'e karşı yandaş medya aracılığıyla itibarsızlaştırma kampanyası yürüttüklerini ileri süren Yılmaz, polisleri de ihanet ve paralel devlet olmakla suçlama noktasına geldiklerini savundu. Yılmaz, "Eğer abdestinizden şüpheniz yoksa bu ülkeyi 11 yıldır yönetiyorsunuz Türk yargısına, Türk polisine güvenmek zorundasınız. Bu güveni sağlayamadığınız sürece milletin vicdanında mahkum olacaksınız" dedi.

Yılmaz, Sayıştay'ın 2012 yılı raporuna göre Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın demiryolu yapım işlerinde danışman firmalara hazırlatılan projelerde hükümete yakın müteahhit firmalara göre yapılan değişikliklerle hem işlerin tesliminin geciktirildiğini, hem de proje maliyetlerinin yükseldiğini iddia etti. Bunu raporlayan Sayıştay denetçisinin de denetim ekibinden çıkarıldığını ifade eden Yılmaz, Adapazarı-Karasu, Tekirdağ-Muratlı, Kars-Tiflis, İzmir-Kemalpaşa projelerinin tahmini maliyetinin 945 milyon TL olarak belirlendiğini, gerçekleşen maliyetin ise 3 milyar TL'yi aştığını söyledi. Yılmaz, "Ulaştırma Bakanlığı proje maliyetlerini hesaplamaktan yoksun mudur, yoksa birilerine kıyak mı geçilmiştir?" diye sordu.

Açıklamalarının ardından gazetecilerin soruları üzerine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yaşanan süreçte olaylara gerektiği şekilde müdahale etmediğini ileri süren Yılmaz, "Cumhurbaşkanı şimdi konuşmayacak da ne zaman konuşacak?" dedi.

Kaynak: AA / Güncel

Ulaştırma Bakanlığı Seyfettin Yılmaz Sayıştay Politika Güncel Haberler

Fahiş fiyat ve stokçuluk cezalarını artıran teklif yasalaştı

Fahiş fiyat ve stokçuluk cezalarını artıran teklif yasalaştı

Son anket yayınlandı! CHP ile AK Parti arasındaki makas iyice açılıyor

Son anket yayınlandı! CHP ile AK Parti arasındaki makas iyice açılıyor

İstanbul'da pastanede silahlı çatışma: 3 ölü, 5 yaralı

İstanbul'da pastanede silahlı çatışma: 3 ölü, 5 yaralı

Bakmadan Geçme

Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 24 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 24 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 24 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 24 Mayıs 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 24 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Aziz Yıldırım'ın yönetim listesinde kimler var? İşte Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu! Astrolog Meral Türkiye Kupası şampiyonunu bildi mi, Astrolog Meral ZTK tahmini neydi 2024? 23-24 Mayıs hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? Fenerbahçe PFDK kaç maç ceza aldı? Mert Hakan Yandaş Oosterwolde kaç maç ceza aldı? #128680
Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title