Haberler

Mersin'den Suriye Sınırına 50 Tır Yardım

Abone Ol

Mersin'den Suriye sınırına 50 TIR yardımİbrahim MAŞE-Mustafa KARABULUT/ MERSİN, (DHA) - MERSİN'de, Suriye sınırındaki mültecilere gönderilmek üzere hazırlanan 50 yardım TIR'ı uğurlandı.

Mersin'den Suriye sınırına 50 TIR yardım

İbrahim MAŞE-Mustafa KARABULUT/ MERSİN, (DHA) - MERSİN'de, Suriye sınırındaki mültecilere gönderilmek üzere hazırlanan 50 yardım TIR'ı uğurlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan ve İl Müftülüğü tarafından koordine edilen 'Şimdi Yaraları Sarma Zamanı' yardım kampanyası kapsamında, içleri su ve gıda maddesi dolu 50 TIR, Mersin merkez ve ilçelerinden yola çıktı. Kent merkezinden Suriye sınırına gidecek olan 29 TIR için Tevfik Sırrı Gür Stadı önünde düzenlenen törene Vali Vekili Cezmi Türk Göçer, İl Müftüsü Ali Melek, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Uyan, Sahil Güvenlik Bölge Komutanı Kıdemli Albay Fatih Erhan, hayırsever işadamları ve vatandaşlar katıldı. Okunan kuran tilavetinin ardından söz alan Müftü Ali Melek, "Yoğun bombardıman sonucu sınırlarımıza yıpılmalar oldu. Kampanya kapsamında önce camilerimizde nakdi yardım, ardından ilimizde ayni yardımların o insanlara ulaştırılması noktasında bir çalışma yaptık. İki haftayı geçen bir süre içerisinde il genelinde 50 TIR yüklü olarak gönderiliyor. 29 TIR merkezde, 21 TIR ilçelerden hazırlandı, bir kısmı dün itibariyle yola çıktı" dedi.

Vali Vekili Cezmi Türk Göçer ise, "Sınırımızın hemen yanıbaşında, tarihte az görülen bir zulme uğrayan bir coğrafyada, ölüm kalım savaşı veren insanlara, soydaşlarımıza, dindaşlarımıza, din ve ırk ayrımı yapmaksızın orada bulunan insanlara kentimizden bu tür yardımlar sürekli gidiyor. O coğrafyada anlaşmazlık çıktığı andan itibaren bütün dünya seyirci kalırken, devlet millet kaynaşması örneği verilerek mazlum insanlara her türlü yardım ile uzatıldı. yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını, acılarını bir nebze de olsa dindirmesini temenni ediyorum" diye konuştu.

Konuşmanın ardından yardımda bulunan hayırsever iş adamlarına plaket takdim edildi. Yardım konvoyu, Yenişehir İlçe Müftüsü Halil Uzun'un yaptırdığı duanın ardından protokol üyelerinin el sallamasıyla uğurlandı.

İM (AŞ/EŞ) (10.03.2016, FOTOĞRAF-GÖRÜNTÜ)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Diyanet İşleri Başkanlığı Türk Göçer Suriye Mersin Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Zaha sakat mı? Zaha Adana Demirspor maçında yok mu? Afra Saraçoğlu diziden ayrılıyor mu, Yalı Çapkını Afra Saraçoğlu ayrılacak mı? Yarın okullar tatil mi? 9 Aralık Cumartesi MEB okullar tatil mi? Galatasaray - Adana Demirspor maçı 11'leri belli oldu mu, açıklandı mı? 11'de kimler var? Bein Sports CANLI izle! (GALATASARAY-ADANA DEMİRSPOR) Bein Sports kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! 8 Aralık GÜNÜN MAÇLARI Galatasaray - Adana Demirspor maçı CANLI izle! Galatasaray - Adana Demirspor maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 8-9 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 8-9 Aralık Konya su kesintisi listesi! Ramsay Hunt sendromu nedir, teşhisi, tedavisi nasıl yapılır? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 8-9 Aralık Bursa su kesintisi listesi! MasterChef 100 bin lira kim kazandı? 8 Aralık MasterChef ödül oyunu 100 bin TL'yi kim kazandı? MasterChef ödül oyununu kim aldı? 8 Aralık Cuma Ödülü kim kazandı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 8-9 Aralık Ankara su kesintisi listesi! Arka Sokaklar CANLI izle! KANAL D Arka Sokaklar yeni bölüm full HD canlı yayın izle! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 8-9 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
title