Haberler

Mehdi Eker, Osb Yatırımcısına Müjdeyi Verdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimi ve yatırımcı iş insanlarıyla bir araya geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, Organize Sanayi Bölgesi ( Osb ) yönetimi ve yatırımcı iş insanlarıyla bir araya geldi. Osb'de tekstil sanayi yatırımlarının önünde engel olan arıtma tesisi ihalesinin 21 Mayıs'ta yapıldığı müjdesini veren Eker, Osb'deki diğer ihtiyaçların da bir an önce giderilmesi için girişimleri başlattıklarını ifade etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, OSB yönetimi ve yatırımcı iş insanlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. OSB konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Eker'in yanı sıra eski Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanı Kudbettin Arzu, AK Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Aziz Odabaşı, kurum müdürleri, OSB'de yatırımları olan iş insanları ve parti il teşkilatı üyeleri katıldı.

OSB yönetim binası önünde OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Aziz Odabaşı ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılan Eker ve beraberindekiler daha sonra konferans salonuna geçti. Burada selamlama konuşmasını yapan Odabaşı, OSB için yaptığı çalışmalardan dolayı Eker'e teşekkür etti.

Eker, tekstil sanayi ve boya sanayi yatırımı yapacaklara müjdeyi verdi

Ardından konuşan Eker ise, yönetim kurulu üyeleriyle daha önce bir görüşme gerçekleştirdiğini, görüşmede kendisine 4 ana sorunun iletildiğini ve ivedi bir şekilde girişimler sonucunda tekstil sanayi yatırımlarının önünde engel olan arıtma tesisi ihalesinin 21 Mayıs'ta gerçekleştirildiği müjdesini verdi. Eker, "Organize Sanayi Bölgesinin gerek altyapısının düzeltilmesi, gerek daha verimli daha üretken bir üretim faaliyeti yapabilmesi için gerekli ihtiyaçlarının giderilmesi hususunda her zaman biz destek verdik. Bu desteği vermeye devam edeceğiz. Yakın tarihlerde doğalgaz konusu başta olmak üzere, bir takım inşaat işleri, yol, ulaşım, demiryolu hattının çekilmesi kolaylıkları hususlarında ve arkasından da genişleme konusunda da bizim karınca kararınca desteğimiz ve katkımız olmuştur. Geçtiğimiz günlerde Aziz Odabaşı ve bazı üyeler bana geldi. 4 tane konu söylediler ihtiyaç alanı. Bunlardan bir tanesi altyapı ödenekleri, 3,5 milyon TL civarında bir paranın ödenmesi hususu. İkincisi atık su arıtma tesisi. Bu da bizim teşebbüsümüzden sonra kararlaştırılan ve ihalesi 21 Mayıs'ta yapılan bir husus. Genişleme alanına yönelik kamulaştırılacak arsalara yönelik ödenek talebi. Bir de ikinci ilave alanının yatırım programına alınması hususu. Tabi itfaiye ve benzeri konular görüşüldü. Ama özellikle bu söylediğim 4 husus Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'ye ricada bulunduk o da 'üzerinde hassasiyetle duracağını ve talimat verdiğini' ve Diyarbakır'a özel destek sağlanacağını söyledi. Arıtma tesisi ihalesinin 21 Mayıs'ta yapılacağını söyledi. Arıtma özellikle tekstil sanayi yatırımları için çok önemli, boya sanayi için çok önemli. Bunlar olmadan orada herhangi bir yatırımın, tesisin yapılması mümkün değil. Onun için bu arıtmanın yapılması lazım" dedi.

Konuşmaların ardından Eker ve beraberindekiler OSB'de bulunan fabrikaları gezdi. - DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mehmet Mehdi Eker Diyarbakır OSB Politika Güncel Haberler

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

İsrail'in kuzeyinde alarm! Okullar güvenlik nedeniyle açılmayacak

İsrail'in kuzeyinde alarm! Okullar güvenlik nedeniyle açılmayacak

Bakmadan Geçme

Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Çeşme 23-24 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Oğuzeli, Araban 23-24 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi!
Canlı Anlatım! Skorda denge var

Canlı Anlatım! Skorda denge var

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title