Haberler

Meclisin Gündemi Bu Hafta Bomba Gibi

Güncelleme:

Meclis gündeminde bu hafta çok önemli düzenlemeler bulunuyor. İşte o düzenlemelerden bazıları.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresinin konusundaki tartışma bu hafta sona eriyor. Meclis Anayasa Komisyonu bu hafta Gül'ün görev süresinin 5 yıl mı, 7 yıl mı olduğu muammasına son verecek.

MECLİS GÜNDEMİ

Meclis gündeminde bu hafta önemli düzenlemeler bulunuyor. AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat'ın, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi pazartesi günü

Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nda, Çarşamba günü de Adalet Komisyonu'nda görüşülecek.

HÜKÜMLÜLERE VE TUTUKLULARA HASTA ZİYARET İZNİ

Teklif, tutuklu ve hükümlülerin kanunda öngörülen yakınlarının ağır hastalık hallerinin bulunması ve bu durumun sağlık kurulu raporu ile belgelendirilmesi hallerinde söz konusu hasta yakınlarını ziyaret edebilmesini öngörüyor.

Teklife göre, hükümlünün ana, baba, eş, kardeş, çocuk ile eşinin anne ve babasından birinin yaşamsal tehlike oluşturacak önemli ve ağır hastalık hallerinin bulunması ve bu durumun sağlık kurulu ile belgelendirilmesi şartıyla hükümlülere hasta ziyareti için bir gün izin verilebilecek.

TUTUKLUYA HASTA ZİYARETİ İZNİ

Teklif, tutukluların ana, baba, eş, kardeş, çocuk ile eşinin anne ve babasından birinin yaşamsal tehlike oluşturacak önemli ve ağır hastalık hallerinin bulunduğunun sağlık kurulu raporu ile belgelendirilmesi durumunda tutukluya, dış güvenlik görevlisinin refakatinde yol süresi dışında hasta ziyareti için bir gün izin verilecek.

HÜKÜMLÜNÜN AVUKATLA GÖRÜŞMESİNE 6 AYA KADAR SINIRLAMA

Teklif ile, hükümlünün kendisiyle görüşme yapan kişiler aracılığıyla bir suç örgütünün faaliyetlerine yön verdiği hususunda somut olguların varlığı halinde Cumhuriyet başsavcılığının istemi üzerine, infaz hakimi kararıyla avukat ve sair kişilerle görüşmesine altı aya kadar sınırlama getirilebilecek.

KÖŞK MUAMMASI ÇÖZÜLECEK

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresi konusundaki tartışmalara son verecek tasarı da Anayasa Komisyonu'nda Perşembe günü görüşülecek. Geçen hafta Anayasa Komisyonu'nda Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu Tasarısı alt komisyona gönderilmişti. Alt komisyon Çarşamba gününe kadar çalışmalarını tamamlayacak ve bir rapor hazırlayacak.

Perşembe günü yapılacak toplantıda AKP tarafından getirilecek geçici maddeyle Cumhurbaşkanı'nın görev süresinin 7 yıl olduğunun ifade edilmesi bekleniyor. Ancak muhalefet partileri Cumhurbaşkanı'nın görev süresinin 5 yıl olduğunu düşünüyor ve 7 yıl ibaresinin de yasayla değil, Anayasa değişikliği ile yapılması gerektiğini ifade ediyor.

EMEKLİ VEKİLE MAAŞ DÜZENLEMESİ

Meclis Genel Kurulu'nda,12 Ocak Perşembe günü vetolu emekli vekile maaş düzenlemesi görüşülecek. 6 Ocak Cuma günü Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yüzde 60'lık oran yüzde 45'e indirildi. Düzenleme Perşembe günü de Genel Kurul'da görüşülecek.

Genel Kurul, Salı ve Çarşamba günleri de 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin görüşmelerine kaldığı yerden devam edecek.

11 Ocak Çarşamba günü Anayasa Komisyonu'nda, İçtüzük Teklifi'nin ele alınması bekleniyor.

11 Ocak Çarşamba günü Adalet Komisyonu'nda, Devlet Sırrı Kanunu Tasarısı,

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek'in Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat'ın Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ele alınacak.

12 Ocak Perşembe günü Adalet Komisyonu'nda Çek Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülecek. - Ankara

Kaynak: ANKA / Güncel

Mehmet Doğan Kubat Abdullah Gül Politika Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title