Haberi Paylaş
Uzman öğretmenlik eğitimleri 9 Eylül'e uzatıldı

Uzman öğretmenlik eğitimleri 9 Eylül'e uzatıldı

Güncel Haberler

ÖĞRETMENLİK Kariyer Basamakları Mesleki Gelişim Çalışmaları ve Eğitim Programına İlişkin Yönerge kapsamında yapılan uzman öğretmenlik eğitimleri 9 Eylül'e kadar uzatıldı.

ÖĞRETMENLİK Kariyer Basamakları Mesleki Gelişim Çalışmaları ve Eğitim Programına İlişkin Yönerge kapsamında yapılan uzman öğretmenlik eğitimleri 9 Eylül'e kadar uzatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği kapsamında 18 Temmuz'da başlatılan uzman ve başöğretmenlik eğitim programı 9 Eylül'e uzatıldı. MEB'den yapılan açıklamada, uzman öğretmenlik eğitimlerine toplam 540 bin 66 öğretmenin katıldığı belirtildi. 19 Eylül'e kadar devam edecek başöğretmenlik eğitimlerine ise bugüne kadar toplam 70 bin 354 öğretmenin katıldığı aktarıldı. Uzman ve başöğretmenlik eğitimlerinin genel bitirilme oranlarına bakıldığında toplam katılımın 610 bin 420 olduğu ve yüzde 98,04 bitirme oranı ile 598 bin 460 öğretmenin kariyer eğitimlerini tamamladığı ifade edildi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ferhat Ekinci - Güncel

milli eğitim bakanlığı Eylül Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title