Haberi Paylaş

Mansur Yavaş, 14 bin ilköğretim öğrencisine kantin desteğini başlattı: Hiçbir çocuk karnı aç eğitim almayacak

Güncel Haberler

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ilköğretime giden 14 bin çocuğa aylık 330 TL kantin desteğine başlanıldığını duyurdu. Yavaş, "Ankara'da hiçbir çocuk karnı aç eğitim almayacak, biz varız." dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş, öğrencilere müjdeyi verdi. Mansur Yavaş, ilköğretime giden öğrencilere kantin desteğinin başladığını duyurdu. Proje kapsamında 14 bin çocuğa aylık 330 TL'lik kantin desteği verilecek.

Twitter hesabından açıklama yapan Mansur Yavaş, şu ifadeleri kullandı: "Okulların başlamasıyla beraber evlatlarımıza da bir müjdemiz var. İlköğretime giden 14 bin çocuğumuza aylık 330 TL kantin desteğine başladık. Ankara'da hiçbir çocuk karnı aç eğitim almayacak, biz varız."

Mansur Yavaş, 14 Bin İlkokul Çocuğuna Kantin Desteği Verileceğini Duyurdu: 'Ankara'da Hiçbir Çocuk Karnı Aç Eğitim Almayacak, Biz Varız'

Ankara Kantin Desteği'nden ilerleyen süreçte 60 bin ailenin faydalanması amaç ediniyor. İlk aşamada pilot bölgedeki çocukların bu destekten yararlanması hedefleniyor. Başkent Kartlara yüklenecek olan yardım paralarının sadece çocukların kantin harcamaları için kullanılabilmesi de planlanıyor. Kantin desteği, Başkent Kart kullanıcılarının kartlarına yatırılacağından kartı olmayan ihtiyaç sahiplerinin öncelikle bu karta başvurmaları gerekiyor. Kart ön başvuruları, internet üzerinden yapılabiliyor. Başkent Kart ön başvurularınızı https://forms.ankara.bel.tr/baskentkartonbasvuru linki üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Kantin Desteği ön başvurularınız için https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/ linkini tıklayabiliyorsunuz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kantin desteğine Başkent kart sahibi olanlar yani muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar, başvurabiliyorlar. Hane halkı kişi başı aylık net kazancı, güncel asgari ücretin 1/3'ü ve altında bir rakama tekabül edenlerin Başkent Kart ve kantin desteği alabilme hakları bulunuyor. Destekten öncelikle gerçek anlamda muhtaç ve yoksul olan 60 bin ailenin yararlandırılması amaçlanıyor.

Kaynak: ANKA / Güncel

Mansur Yavaş Ankara Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Murat Vural:

Çocukluğumun ve gençliğimin geçtiği Ankara'da bugüne kadar neredeydiniz ! Niye bugüne kadar yapılmadı ? Çünkü Ankara'da CHP zamanında herhangi bir köylü yerel kıyafetiyle Ankara'nın merkezine girmesine izin bile verilmemiştir kibirli kokonalar tarafından ...!

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
Zeki Anti:

Bunları duyan da Ankarada bütün çocuklar aç zanneder. Ne boş beleş adam bunlar, yapacaksan bir iyilik ihtiyaç sahiplerini bul onlara yardım et.

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
Deniz Yurt:

Helal olsun başkan budur

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title