Haberler

Manisa Engelliler Çakı Gibi Asker Oldu

Manisa'da 54 bedensel ve zihinsel engelli gençler, kışlada 1 günlük eğitimin ardından askerlik yemini etti.

Manisa'da 54 bedensel ve zihinsel engelli gençler, kışlada 1 günlük eğitimin ardından askerlik yemini etti. Çocuklarının mutlu gününe ortak olan aileler, sevinç gözyaşı döktü.

Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda, Engelliler Haftası kapsamında, bedensel ve zihinsel engelli 54 genç, 1 günlük eğitimin ardından asker olmasının sevincini yaşadı. Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Tugay Komutanı Albay Şefik Güvenç, Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek ve engelli askerlerin aileleri düzenlenen yemin törenine katıldı. Engelli askerler adına Muammer Keser, yaş kütüğüne plaket çaktı. Törende askerlere ödülleri verildi. Aileler bu anları, cep telefonları ve kameralarla görüntüledi. Törende konuşan Albay Şefik Güvenç, askerlik yükümlülüğü olan herkes için askerliğin şeref olduğunu dile getirerek, Sizler herkese nasip olmayacak üniformalarınızı giyerek, vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda gerektiğinde canınızı feda edeceğinize yemin ettiniz. İçtiğiniz bu ant, vatan ve millet sevgisinin, mertliğin, dürüstlüğün, kendini vatana adamanın bir göstergesidir. Atalarımıza ve şehitlerimize yakışır bir şekilde,kutsal askerlik borcunu, vatan borcunu ödemek üzere bir gün bile olsa gönüllü olarak gelerek bizimle aynı duyguları paylaşması bizlerin gurur kaynağı olmuştur dedi. Törende konuşmaların ardından özel tertip askerler marşlar eşliğinde tören geçişi yaptı. Töreni izleyen askerler de, Her Türk asker doğar, En büyük asker bizim asker sloganları ile engelli askerlere moral verdi. Tören geçişinin ardından bir günlük de olsa asker üniforması giyip, asker olan engelli gençler ile aileleri kavuştu.

ANNE VE BABALARA BÜYÜK GURUR

Oğullarının asker olduğunu gören anne ve babalar, yemin töreninde gözyaşlarını tutamadı. Engelli Fırat Kanat'ın babası Enis Kanat, çok güzel bir gün yaşadığını belirterek, bir baba olarak oğlunun bu sevincini yaşadığını için mutlu olduğunu söyledi. Asker Ahmet Yüksel'in dedesi Ahmet Yüksel de, torununu asker olarak görmekten çok mutlu olduğunu ve gururlu olduğunu söyledi. Baba Ramazan Yüksel de, ağlamamak için kendini zor tuttuğunu anlattı.

ASKER OLMAZSAM EVDEN KAÇARIM

Törende yemin eden engelli askerlerden Mehmet Ali Can Demirtaş'ın anneannesi Yeter Serder ise torununun asker olmayı çok istediğini, bu yüzden de asker olmazsam evden kaçarım dediğini anlattı. Yeter, İstanbul GATA'ya gittik 4 defa. İstanbul'daki komutan 'izin veremem' dedi. 'Ezerler orada' dedi. Torunum da 'bulaşık yıkayayım, patates soyayım lütfen beni alın' dedi. 10 günden beri asker elbisesi istiyordu. Burada asker olduğu için çok sevindi. Asker elbisesini giydiği için çok mutlu diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Mustafa Hakan Güvençer Engelliler Haftası Ahmet Yüksel Politika Güncel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

Bakmadan Geçme

Bugün sağlık ocakları açık mı? 20 Haziran Perşembe sağlık ocakları kapalı mı, açık mı? Bugün resmi tatil mi? 20 Haziran Perşembe resmi tatil mi, değil mi? Bugün devlet daireleri ve kamu kurumları açık mı? EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

title