Kuvvetli yağışla birlikte İstanbul trafiği durma noktasına geldi - Haberler
Haberi Paylaş

Kuvvetli yağışla birlikte İstanbul trafiği durma noktasına geldi

Haberler.com - Emre İliksiz - Güncel
 - Güncelleme:

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla havaların ısınması dört gözle beklenirken, Meteoroloji'den Marmara bölgesi için 'sarı' kodlu uyarı verdi. AKOM ise vatandaşları bu akşamdan itibaren kuvvetli yağış için uyardı. İstanbul'da sağanak yağmurun başlamasıyla beraber kentte trafik yoğunluğu saat 19.00 itibariyle yüzde 90'a ulaştı, trafik adeta durma noktasına geldi.

Meteoroloji'den gelen son hava tahminlerine göre İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale'de hava sıcaklıklarının bugünden itibaren kademeli olarak düşmesi bekleniyor. Kuvvetli yağışın etkili olacağı Marmara Bölgesi'e 'sarı' kod ile uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi'nde yağışın 18 Mayıs çarşamba günü başlayacağını ve perşembe günü etkisini kaybetmesinin beklendiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, "18 Mayıs 2022 Çarşamba günü Marmara'da beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile İstanbul'un batısı, zamanla (öğleden sonra ve akşam saatlerinden itibaren) bölge genelinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Kuvvetli yağışların 19 Mayıs Perşembe sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi. Ayrıca sarı kodlu uyarıda bulunuldu.

Kuvvetli yağışa dakikalar kala İstanbul'da trafik durma noktasına geldi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Acil Durum Koordinasyon Merkezi de kentte beklenen yağışlarla ilgili bir uyarıda bulundu. AKOM verilerine göre, öğleden sonra sıcaklıkların bahar değerlerinden gerilemesi ve il genelinde yer yer kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmur geçişleri bekleniyor.

Kuvvetli yağışa dakikalar kala İstanbul'da trafik durma noktasına geldi

Meteoroloji ve AKOM'dan peş peşe uyarılar sonrası İstanbul'un bazı bölgelerinde trafik adeta durma noktasına geldi. İBB trafik haritasına göre saat 19.00 sıralarında yoğunluk yüzde 90 seviyelerine ulaştı.

Kuvvetli yağışa dakikalar kala İstanbul'da trafik durma noktasına geldi

Meteoroloji'nin 7 günlük hava tahmininde ise "Hava sıcaklıklarının çarşamba günü yağışla birlikte batı bölgelerden başlayarak hissedilir derecede azalacağı, mevsim normalleri altına düşeceği, hafta sonunda tekrar artarak mevsim normalleri civarına çıkacağı tahmin ediliyor." ifadelerine yer verildi.

Haberler.com / Emre İliksiz - Güncel

Meteoroloji İstanbul Güncel Haberler

title