Haberi Paylaş

Kudüs'teki sinagog saldırısının altından intikam çıktı! Olayın nedeni 25 yıl öncesine dayanıyor

Güncel Haberler

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te 8 kişinin hayatını kaybettiği saldırının faili Filistinli Hayri Alkam'ın dedesinin 25 yıl önce bir Yahudi yerleşimci tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Alkam'ın amcası Şerhbail Alkam, yeğeninin uzaktan akrabası 17 yaşındaki Muhammed Ali'nin İsrail güçlerinin Şuafat Mülteci Kampına düzenlediği saldırıda hayatını kaybettiği için intikam amaçlı bu olayı gerçekleştirdiğini söyledi.

Haaretz Gazetesi, Doğu Kudüs'te bulunan "Neve Yakov" isimli yasa dışı Yahudi yerleşim biriminde 27 Ocak gecesi düzenlenen ve 8 kişinin öldüğü, 3 kişinin de yaralandığı saldırının faili Hayri Alkam'la (21) ilgili bilgiler paylaştı. Alkam'ın amcası Şerhabil Alkam'ın aktardığı bilgilere dayandırılan haberde, Doğu Kudüs'teki Tur Mahallesi sakinlerinden olan Alkam'ın dedesinin, 1998'de bir Yahudi tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü kaydedildi.

Kudüs'teki sinagog saldırısının altından intikam çıktı! Dedesini ve akrabasını öldürmüşler

"İNTİKAM SALDIRISI"

Amca Alkam, yeğeninin, uzaktan akrabası olduğu 17 yaşındaki Muhammed Ali'nin, İsrail güçlerinin 25 Ocak'ta Şuafat Mülteci Kampı'na düzenlediği baskında öldürülmesinin intikamını almak için bu saldırıyı düzenlediğini vurguladı. Alkam'ın, dedesinin bir Yahudi tarafından öldürülmesinden yaklaşık 4 yıl sonra dünyaya geldiğini ve kendisine dedesinin isminin verildiğini kaydeden amca, yeğeninin saygın bir aileye mensup, siyasete karışmayan ve kimseyle sorunu olmayan iyi bir insan olduğunu aktardı.

Kudüs'teki saldırıyı düzenleyen Filistinlinin dedesinin Yahudilerce öldürüldüğü ortaya çıktı

TUTUKLANIP SERBEST BIRAKILMIŞ

Haberde ayrıca, Alkam'ın dedesinin öldürülmesinden 12 yıl sonra 2010'da İsrail İç Güvenlik Teşkilatı Şin-Bet'in (Şabak), terörist Kach hareketi aktivisti Haim Pearlman'ı suçu işlediği şüphesiyle tutukladığı belirtildi. Mevcut Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir'e yakınlığıyla bilinen Pearlman'ın, bir süre devam eden tutukluluk halinin ardından aleyhinde herhangi bir suçlamada bulunulmaksızın serbest bırakıldığı bilgisi paylaşıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Doğu Kudüs Haaretz Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Murat Vural:

Pandoranın kutusu açılmıştır . Artık dünyanın hiçbir yeri Yahudiler için asla huzurlu ve güvenli olmayacaktır . Herkes ektiğini biçecek ...!

Cevap Yaz010Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title