Haberler

Konya Büyükşehir Belediyesinde Yeni Başkan Göreve Başladı-Hd

Abone Ol

Konya Büyükşehir Belediyesinde yeni başkan göreve başladıKonya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini 14 yıldır sürdüren Ak Partili Tahir Akyürek, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.

Konya Büyükşehir Belediyesinde yeni başkan göreve başladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini 14 yıldır sürdüren Ak Partili Tahir Akyürek, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Akyürek'in yerine belediye meclisi üyeleri tarafından Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, başkanlığa seçildi. Altay, bugün Akyürek'den görevi devraldı.

2002 yılında Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığını seçilen Tahir Akyürek, geçen 26 Nisan günü, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Konya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde bugün yapılan seçimlerde, başkanlık görevine Selçuklu Belediye Başkanı Ak Partili Uğur İbrahim Altay getirildi. Seçimlerin ardından Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na gelen halef ve selef başkanı, bina önünde mehter takımı karşıladı. Akyürek ve Altay daha sonra başkanlık makamına geçti. Akyürek, halefi Altay'a görevinde başarılar diledi. Uğur İbrahim Altay ise, bundan sonra daha çok çalışacaklarını söyledi. Altay, başkanlık koltuğuna oturarak yeni görevine başladı.

Uğur İbrahim Altay kimdir

Evli ve 3 çocuk babası olan Uğur İbrahim Altay 1974 yılında Konya'da dünyaya geldi. İlköğretimini Selçuk İlkokulu ve Mevlana Ortaokulu'nda, liseyi Konya Gazi Lisesi'nde tamamladı. 1997 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Altay, bir yıl boyunca proje mühendisi olarak görev yaptı. 2004-2008 yılları arasında TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Altay, 2008 yılındaki TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi seçimlerini kazandı.29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti'den aday olan Altay, Selçuklu Belediye Başkanlığına seçildi. 30 Mart 2014 seçimlerinde ikinci kez Selçuklu Belediye Başkanlığına seçilen Altay, 9 yıldır bu görevi yürütmekteydi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Uğur İbrahim Altay Tahir Akyürek Ak Parti Konya Politika Güncel Haberler

title