Haberler

Knorr Sofrası, Baharat Dünyasına  Keyifli Bir Yolculuk İçin Kuruldu

Güncelleme:

Knorr çeşnileriyle hazırlanan ve 5 duyuya hitap eden lezzet deneyiminde, baharat dünyasının kapıları tarih, koku ve beslenme uzmanlarıyla aralandı.

Knorr, çeşni kültürünü geleneksel bir yöntem olan kurutma ile hazırlanan yemek harçlarıyla sürdürüyor. Mevsiminde toplanarak özenle seçilen sebze ve baharatı kurutarak, ideal karışımla sunan Knorr, Fırında Tavuk Çeşnisi ve Yeni Anne Köftesi Harcı ile sofralara, yemeklere ve damaklara lezzeti getiriyor.

Dünyanın 190 ülkesinde 200 yıla yakın deneyimiyle her evde pratik, doğal ve lezzetli sofralar için ürünler sunan Knorr çeşnileriyle, baharat dünyasının kapılarını tarih, koku ve beslenme uzmanlarının katıldığı gecede araladı.

Unilever Gıda Kategorisi Pazarlama Direktörü Aslı Erdoğan ev sahipliğinde, baharatın hayatımızdaki değeri ve yerinin irdelendiği etkinlikte, 5 duyuya hitap eden görsel, işitsel, tatsal, kokusal ve dokunsal bir deneyim yaşandı. Knorr şefinin baharatın yolculuğundan esinlenerek Knorr çeşnileriyle hazırladığı menünün tadıldığı geceye aralarında Leyla Alaton, Yonca Ebuziya, Aslı Ekşioğlu, Gaye Çevikel, Refika Birgül gibi isimlerin de bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Unilever Gıda Kategorisi Pazarlama Direktörü Aslı Erdoğan; "Knorr olarak mevsiminde toplanmış en kaliteli malzemeleri kullanarak lezzetli, pratik ve farklı çözümler sunmaya devam ediyoruz. Knorr şeflerinin uzmanlığında özenle seçilmiş baharatı ve sebzeleri ideal ölçülerde titizlikle seçerek hazırladığımız yemek harçlarımızla, tüketicilerimizin yemek yapmaktan daha fazla keyif almasını sağlamaya çalışıyoruz. Baharatın hayatımızda, soframızda, yemeklerimizde yeri büyük… Türkiye'nin tat hafızasını yakalayabilmek hedefiyle harç serimizden köfte harcımız icin onlarca annemizin evine misafir olduk, tariflerini dinledik, yorumlarını aldık. Evde kullanılan baharatın ideal karışımından oluşan Anne köftesinin şeflerimizce en lezzetli bulunan reçetesini doğal malzemeler kullanarak geliştirdik ve tüketicilerimize sunduk. Aynı zamanda, Knorr Fırında Tavuk Çeşni serimiz ile saatlerce marine edilmiş gibi leziz ve dışı çıtır içi sulu sulu tavuklar pişirebilirsiniz. Knorr olarak ürünlerimizi geliştirirken ve üretirken Türkiye'de 2012'de başladığımız Sürdürülebilir Tarım Programı ile birlikte çalıştığımız 4.000 çiftçinin geleceğe dost tarım uygulamalarını hayata geçirmesini sağladık. Doğru sulama, gübreleme ve ilaçlama tekniklerinin kullanımını yaygınlaştırarak sürdürülebilir tarımı destekledik. %100 sürdürebilir tarımla, domatesi Bursa Karacabey'den ve naneyi Gaziantep Nizip ve Manisa Salihli'den alıyoruz. 2020'ye kadar tüm sebzelerin tamamını sürdürülebilir tarım ile alacağız." dedi.

Tarihçi ve rehber Saffet Emre Tonguç, Baharat Yolu, İpek Yolu ve baharatın Avrupa ülkelerine taşındığı yer olan Mısır Çarşısı'nın öneminden söz ettiği gecede, Osmanlı mutfağında baharat kullanımı ile ülkemizi ziyaret eden dünyaca ünlü isimlerin Mısır Çarşısı ve baharata olan ilgilerini keyifli bir sohbetle paylaştı.

Koku uzmanı Vedat Ozan, tat duyusu ile koku duyusu arasındaki ilişkiyi anlatırken, baharat ve aromatik bitkilerin lezzet üzerindeki etkisine değindi. Ozan; "Baharatın uzman ellerde aromatik değeri muhafaza edilerek kurutulması ile kullanımı, taze hallerinin çok miktarda kullanımına eş bir lezzet ve koku algısı sağlar." dedi.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli, doğal içerikleri ile yemeklerin tadında önemli rol oynayan baharatların beslenmemizdeki yerinden bahsetti. İlk insanların ateşle pişirmeyi öğrendiği günden bu yana baharat kullandığını ve "tatlandırma sanatını" çok eskiden keşfetmiş olduklarını söyledi. Kümeli; "Mutfakta kullanılan baharat, gelenekselleşmiş çeşnileme ve fırınlama yöntemi ile dengeli beslenmenin önemli unsurlarından birini teşkil ediyor" dedi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Aslı Ekşioğlu Leyla Alaton Aslı Erdoğan Unilever Güncel Haberler

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler yerleşim yerlerine doğru ilerliyor

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler yerleşim yerlerine doğru ilerliyor

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bakmadan Geçme

Resmi Gazete bugün (21 Temmuz) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! TRT 1 YAYIN AKIŞI 21 TEMMUZ: Bu akşam TRT 1'de hangi dizi ve filmler var? Akın Akınözü kimdir? Akın Akınözü kaç yaşında ve nereli? 21 Temmuz TV yayın akışı! Bu akşam TV'de hangi diziler, filmler var? 21 Temmuz Pazar ATV, Kanal D, Star, Show'da neler var? 21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
AK Partili Türkeş'ten sokak hayvanları düzenlenmesine tepki: Bu doğru bir şey değil

AK Partili Türkeş'ten sokak hayvanları düzenlenmesine tepki: Bu doğru bir şey değil

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title