Haberler

Kılıçdaroğlu, Sinan Ateş cinayeti üzerinden iktidara yüklendi: Düşündüğünüzden fazlasını biliyoruz

Abone Ol

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'da başından vurularak öldürülen Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş ile ilgili sosyal medyadan yeni bir açıklama yaptı. Ailenin talebine saygısından dolayı beklediğini belirten Kılıçdaroğlu, "Saray ve stepnesi bilsin ki, sabrımız sınırsız değildir. Bu cinayeti görmezlikten gelemeyecek, susarak geçiştiremeyecekler. Rahmetlinin eşi ve kızlarının hakları benim de meselemdir. Uyarıyorum, düşündüğünüzden fazlasını biliyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da suikasta kurban giden eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş ile ilgili yeni bir açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu, bugünkü TBMM'deki grup toplantısından bir bölümü sosyal medya hesabından paylaşarak görüntüye bir de not düştü.

"DÜŞÜNDÜĞÜNÜZDEN DAHA FAZLASINI BİLİYORUZ"

Söz konusu paylaşımda Kılıçdaroğlu "Ailenin talebine saygımdan dolayı bekliyorum. Saray ve stepnesi bilsin ki, sabrımız sınırsız değildir. Bu cinayeti görmezlikten gelemeyecek, susarak geçiştiremeyecekler. Rahmetlinin eşi ve kızlarının hakları benim de meselemdir. Uyarıyorum, düşündüğünüzden fazlasını biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu grup toplantısında şunları söylemişti:

"Bu ülkenin Başkent'inde bir suikast gerçekleşti: Sinan Ateş. Genç bir babayı öldürdüler. Ülkücü hareketin en değerli isimlerinden birisiydi. Akademisyendi, milliyetçiydi, inançlıydı, Atatürkçüydü. İki kız çocuğunun babasıydı, değerli eşi vardı. Bunu Ankara'nın göbeğinde katlettiler. Ailesi talep etti diye, konu siyasallaşmasın diye sabır ile susuyoruz. Baba ile de konuştum, eşi ile de konuştum. Sabırla sonucu bekliyoruz. Tabii ki bize de bilgiler akıyor. Biz, bunun farkındayız. Tabii ki çok şey biliyoruz bu konu ile ilgili olarak. Bu işten ne kadar pis kokuların geldiğinin de farkındayız.

"TEK KELİME ETMİYOR"

Bunu hissediyor ve biliyoruz. Bize duyuruyorlar. Görevliler işini yapsın diye şimdilik sesimizi çıkarmıyoruz. Bu ülkenin namuslu polisleri görevini yapsın diye şimdilik sesimizi çıkarmıyoruz. Bakınız, saraydan tık yok. Sarayın stepnesi ise sanki en değerli evlatlarından biri öldürülmemiş gibi tek kelime etmiyor. Kendi evladına dahi sahip çıkamıyor"

Konu: Sinan Ateş suikastı! Kılıçdaroğlu, 'Uyarıyorum' diyerek AK Parti ve MHP'yi işaret etti

Kaynak: Haberler.com / Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu Sinan Ateş AK Parti MHP Güncel Haberler

Yorumlar (13)

zafer Filiz:

LOADING bence

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
necmettin durmaz:

senin tek bir meselen var bol keseden atmak önüne gelene çatmak

Cevap Yaz1211Yayından Kaldır
ali ihsan karakuzu :

bildigini erkek gibi söylemeyen dilsiz şeytandır

Cevap Yaz612Yayından Kaldır
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title