Kent, Bu Bayram Da On Milyon Aileye Misafir Oluyor - Haberler
Haberi Paylaş

Kent, Bu Bayram Da On Milyon Aileye Misafir Oluyor

Bültenler - Güncel
Kent, Bu Bayram Da On Milyon Aileye Misafir Oluyor

Kent, birbirinden lezzetli şekerleriyle her bayram olduğu gibi bu bayram da gelenekleri yaşatmaya devam ediyor.


Kent, bir kez daha 'Bayram Hatırlamaktır' diyor; yeni reklam filmiyle kırk yıl öncesinden başlayan bir aşk hikayesiyle bayramların sevdiklerimizle beraber olma ve hatırlama vesilesi olduğunu vurguluyor.

Aile, sevgi, saygı, hatırlamak ve paylaşmak gibi değerlerin ön plana çıktığı Kent'in yeni reklam filminin ilk kez gösterildiği basın toplantısında hediyelik-ikramlık sektörünü değerlendiren Mondelez Türkiye Genel Müdürü Joost Vlaanderen, "Kent markası yıllardır pazarın açık ara lideri konumunda bulunuyor" dedi.

Yaklaşan bayram heyecanı herkesi sararken, bünyesinde Türkiye'nin en eski şeker markalarından biri olan Kent'in de yer aldığı Mondelez Türkiye, hediyelik-ikramlık sektörünü değerlendirmek üzere bir basın toplantısı düzenledi. 2000 yılından bu yana her bayrama damgasını vuran reklamlarla Türkiye'nin karşısına çıkan Kent'in yeni reklam filmi de basın toplantısında ilk kez gösterildi.

Kent markası yıllardır pazarın açık ara lideri

Mondelez International Türkiye Genel Müdürü Joost Vlaanderen, hediyelik ve ikramlık kategorisinin yaratıcısı Kent markasının bayram şekerinin lideri olduğunu vurgulayarak, pazarın önemli bir kısmını Kent markalı ürünlerin oluşturduğunu söyledi. Hediyelik-ikramlık kategorisindeki yıllık satışın büyük bölümünün bayram öncesindeki birkaç günde gerçekleştiğini kaydeden Vlaanderen, "Bugün, Türkiye'de hediyelik ve ikramlık kategorisinin pazar büyüklüğü yaklaşık 500 milyon TL civarında bulunuyor. İrili ufaklı birçok firmanın faaliyet gösterdiği bu pazarda Kent olarak uzun yıllardır açık ara lider konumdayız. Her yıl bayram dönemlerinde yaklaşık 11.000 kişiye geçici istihdam yaratmaktan da ayrıca mutluyuz. Biz, Türkiye'nin potansiyeline güveniyoruz, markalarımızı geliştirmeye devam edeceğiz" dedi.

Vlaanderen'in verdiği bilgiye göre, Türkiye'de bayram şekeri alışverişinin üçte birinden fazlası, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde gerçekleşiyor. Bu iki bölgeyi İç Anadolu ve Marmara bölgeleri izliyor.

Kent reklam filmine olan merak bayram heyecanının bir parçası

"Reklam filmlerimiz bayram geleneğinin bir parçası haline geldi. Bu gelenek bizi, çalışanlarımızla, tüketicilerimizle ve iş ortaklarımızla daha da yakınlaştırıyor. Yeni Kent filmine olan merakının, Bayram yaklaşırken yaşanan heyecanın bir parçası olması çok değerli. Her yıl, ürünlerimizle ağızları ve Bayram sohbetlerini tatlandırmaktan, reklam filmlerimizle yürekleri ısıtmaktan, 10 milyon aileye misafir olmaktan büyük gurur ve heyecan duyuyoruz" diyen Vlaanderen "Tüketicilerimizin güvenini, üstün kalite ve standartlarla yaptığımız üretimle her yıl pekiştiriyoruz. Türk damak tadına ve beğenisine layık ürünler geliştirmek amacıyla aralıksız sürdürülen Ar-Ge çalışmaları her yıl o seneye özel bir ürün sunmamıza olanak sağlıyor. Bu bayrama özel ürünümüz Portakaltat Bonbon Şeker'i tüketicilerimizin beğeneceğine inanıyoruz. Ayrıca geçen yıl dökme şeker grubunda ilk kez lansmanı yapılan ve çok sevilen Limonatat Bonbon Şekerimizin poşet formatı da bu yıl raflarda yerini alacak" diye belirtti.

Mondelez International: Her birinin yıllık cirosu milyar doları bulan pek çok markasıyla bir dev

Bugün 165 ülkede faaliyetlerini sürdüren ve 34 milyar Amerikan doları ciroya sahip küresel bir atıştırmalık ürünler şirketi olan Mondelez International, Inc. (NASDAQ: MDLZ), çikolata, bisküvi, sakız, şeker ve toz içeceklerde dünya lideri konumunda bulunuyor. Cadbury, Cadbury Dairy Milk, Milka çikolataları, LU, Nabisco ve Oreo bisküvileri, Tang toz içecekleri, Trident sakızları gibi her birinin yıllık cirosu milyar doları bulan markalarıyla Mondelez International, dünya çapında 100.000'den fazla kişiyi istihdam ediyor.

Mondelez Türkiye: Güçlü markalarıyla sektöründe lider

Türkiye'de 1993 yılından beri faaliyetlerini sürdüren Mondelez International, First, Falım, Kent, Olips ve Jelibon gibi pek çok güçlü markasıyla sakız, şeker, hediyelik ve ikramlık kategorilerinde pazar liderlerinden biri konumunda bulunuyor. Ayrıca, Türkiye pazarında Milka, Toblerone ve Oreo gibi efsanevi küresel markalarıyla çikolata ve bisküvi kategorilerindeki güçlü varlığa sahip. Türkiye'de 1300 kadar personeli bulunan Mondelez International, iş ortakları üzerinden ayrıca yaklaşık 800 kişiye daha doğrudan istihdam sağlıyor. Halihazırda Mondelez InternationalGebze'de 85.000 m2 kapalı alanı olan önemli bir üretim tesisine sahip bulunuyor.

Türkiye'de faaliyetlerini Kent Gıda San. ve Tic. AŞ. tüzel kişiliği ile sürdüren Mondelez International, 2014 yılında Kent Gıda olarak, Türkiye'nin ilk 1000 ihracatçı firması arasında bulunuyor. İstanbul Ticaret Odası - İSO tarafından açıklanan 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' 2014 sıralamasında bir önceki yıla göre 62 basamak yükselerek 173. sıraya yerleşen Kent, iş dünyasının en etkili yayınlarından Forbes Dergisi'nin Haziran 2015 sayısında 'En büyük 100 Türk şirketi' arasında bulunuyor.


Bültenler / Güncel

Kent Gıda Türkiye Milka Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title