Haberler

Kayseri Mehmetçik, Aileleriyle Buluşacak

Mehmetçik, aileleriyle buluşacakKayseri Valisi Orhan Düzgün, Kocasinan Kaymakamlığı tarafından hazırlanan 'Mehmetçik Aileleriyle Buluşuyorö projesi kapsamında vatani görevini yapan eşi ya da evladını görecek 23 aile ile bir araya geldi.

Mehmetçik, aileleriyle buluşacak

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kocasinan Kaymakamlığı tarafından hazırlanan 'Mehmetçik Aileleriyle Buluşuyorö projesi kapsamında vatani görevini yapan eşi ya da evladını görecek 23 aile ile bir araya geldi.

Kayseri Valiliği Toplantı Salonu'nda gerçekleşen 'Mehmetçik Aileleriyle Buluşuyorö projesi bilet takdim törenine Vali Düzgün'ün yanı sıra, vatani görevlerini yapan yakınlarını görecek olan aileler, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan ve Kocasinan Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti üyeleri katıldı. Vali Düzgün, ailelerin, vatani görevini yapmakta olan yakınları ile hasret gidermelerinin, Mehmetçiklerin gözünde bir ışıltıya neden olması açısından Kocasinan Kaymakamlığı'nın hazırlamış olduğu projenin çok önemli olduğunu söyledi. Bu proje sayesinde hem ailelerin evlatlarını, eşlerini görmüş olacağını hem de belki de birçoğunun bugüne kadar görmemiş olduğu şehirleri görme fırsatı bulacağını ifade eden Vali Düzgün, 'İnşallah sizler bu seyahatinizi sağlıkla tamamlarsınız. Çocuklarınız da sağlıkla tezkerelerini alırlar, birlikte mutlu ve beraber bir hayat yaşarsınızö dileğinde bulundu.

Vali Düzgün, Kocasinan Kaymakamlığı'nın Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti ile birlikte bu proje gibi pek çok güzel projeye imza attığını belirterek, özellikle Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümünde düzenledikleri konferanslar, Çanakkale tarafına düzenlenen geziler, 100 bin fidan dikimi, tüp bebek yöntemi ile çocuğu olmayan ailelerin çocuk sahibi olması, yaşlıların evlerinde bakımı gibi önemli projeleri gerçekleştirildiğini kaydetti.

Vali Düzgün, ülkenin birliğine ve beraberliğine göz dikenlerin, Türkiye Cumhuriyeti'ni parçalamamak isteyen dış mihrakların etkisiyle son 9-10 ay içinde özellikle Türkiye'nin Güneydoğu'sunu karıştırmaya çalıştığını da ifade ederek, şunları söyledi Şehitlik bu dünyada ulaşılabilecek en güzel mertebelerden birisi. Onların geride kalan aileleri, çocukları, anne ve babaları için oldukça zor ve dayanılması güç bir durum. Ama biz inanıyoruz ki her doğan canlı geçici bulunduğu bu topraklardan göçecek. Ayrılırken güzel isim bırakarak, güzel amellerle buradan ayrılması son derece önemli. Onlar, bizlerin huzur ve güven içerisinde yaşayabilmesi, bayrağımızın göklerden inmemesi ve ezanımızın susmaması için gece gündüz görev yapıyorlar. Orada şehit olan askerlerimizin ve polislerimizin yakınlarını dinledikçe, onların eşleriyle yakınlarıyla sohbet ettikçe, orada görev yapıp yaralı olarak ilimizde tedavi olan asker, polisimizi ziyaret ettiğimizde onların orada hangi ruh içerisinde kahramanca görev yaptıklarını dinledikçe sanki bugünlerde Güneydoğu'da Çanakkale'nin yeniden yazıldığını düşünüyorum. Asker ve polislerimize muvaffakiyetler diliyorum. İnşallah çok kısa süre içerisinde, önümüzdeki haftalar, aylar içerisinde de orada terör örgütünü beli kırılacak. Zaten önemli ölçüde de kırılmış durumda. Bu işten sonuç alamayacaklarını gördüler ve onun için yavaş yavaş teslim oluyorlar ya da bulundukları mevkileri terk ederek kaçmaya çalışıyorlar. İnşallah kısa süre içerisinde Güneydoğu'da can ve mal güvenliği sağlanacak, huzur hakim olacak.

Vali Düzgün, törenle vatani görevini yapmakta olan evladını ya da eşini görmeye gidecek ailelerin biletlerini takdim ederek, hayırlı yolculuklar diledi. Törenin sonunda Vali Düzgün bir süre sohbet ettiği aileler ile birlikte günün anısına fotoğraf çektirdi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Orhan Düzgün Kocasinan Kayseri Politika Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

ABD Gizli Servis Direktörü, Trump'a yönelik suikast girişimi nedeniyle istifa etti

ABD Gizli Servis Direktörü, Trump'a yönelik suikast girişimi nedeniyle istifa etti

Bakmadan Geçme

D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Çeşme 23-24 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Oğuzeli, Araban 23-24 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Ceyhan, Kozan, İmamoğlu 23-24 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Ereğli, Meram, Akşehir 23-24 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Osmangazi, Nilüfer 23-24 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! 2024 KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS B Grubu Genel Kültür ve Yetenek sınavı sonuçları hangi tarihte belli olacak? ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Korkuteli, Gazipaşa, Finike 23-24 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hortum nedir, nasıl oluşur? Karada ve denizde hortum oluşur mu?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

title