Haberler

Karşıyaka'nın Efsaneleri, Bu Tesiste Yetişecek

Güncelleme:

Karşıyaka Belediyesi tarafından kente kazandırılan Karşıyaka'nın Efsaneleri ve Erol Baş Spor Tesisleri, törenle hizmete açıldı.

2 bin seyirci kapasiteli futbol sahası, antrenman sahası ve okçuluk alanının yer aldığı tesis, amatör spor kulüpleri için 'can suyu' oldu. Başkan Akpınar "Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine yatırım yapmayı sürdüreceğiz" dedi.

İLK MAÇ KIZLARDAN!

Karşıyaka'ya kazandırdığı modern spor yatırımlarına bir yenisini daha ekleyen Karşıyaka Belediyesi, Latife Hanım Mahallesi'nde kısa süre önce faaliyete geçirilen Karşıyaka'nın Efsaneleri ve Erol Baş Spor Tesisleri'ni törenle hizmete açtı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın ev sahipliğindeki törene; CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kadri Yatkın, Erol Baş'ın aile bireyleri, STK temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Açılış öncesinde Belediye Bandosu ile Halk Oyunları Ekibi, gösterileriyle törene renk kattı. Karşıyaka'daki amatör kulüplere destek çekleri dağıtıldı. Açılışın ardından ise Besem ile Ayvalık Yeni Mahalle spor kulüplerinin kız futbol takımları maç yaptı.

"AMATÖRE İLAÇ OLACAK"

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Spor Kenti Karşıyakamızda, amatör küme ve alt liglerde mücadele eden takımların tesis ihtiyacına ilaç olacak bir yatırımı hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2 bin seyirci kapasiteli sahanın yanı sıra, KSK'nin efsanelerinden Erol Baş'ın adını yaşattığımız antrenman sahamız ve okçuluk alanımızı da faaliyete geçirdik. Donanımlı, sağlıklı ve çağdaş bir ortam sunan bu yatırım sayesinde daha çok çocuk ve gencimizi de sporla buluşturacak, geleceğin yıldızlarını yetiştireceğiz. Bu tesisler, sporcu kardeşlerime başarı getirsin, uğur getirsin. Bizi biz yapan 'efsanelerin' yolundan gitmeye devam edeceğiz. Biz betona değil, insana ve geleceğe yatırım yapıyoruz" dedi.

BALBAY: "AKPINAR'I KUTLUYORUM"

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay "Karşıyaka'ya böyle bir tesis kazandırdığı için belediye başkanımızı kutluyor ve alkışlıyorum. Spor yapmak, bedenin kitap okumasıdır. Karşıyaka Belediyesi'nin kültüre ve spora yaptığı katkılar muhteşem. Erol Baş'ın adının da bu tesiste yaşaması ayrıca gurur verici. Sizleri kutluyorum" diye konuştu.

"TEŞEKKÜRLER"

İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kadri Yatkın "İzmir'de Amatör kulüpler yararına yeni bir tesise kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" derken, Erol Baş'ın kardeşi İlhan Baş da "Bu güzel tesisi bizlere armağan ettiğiniz için çok sevinçliyiz. Böyle güzel bir tesis bugüne kadar Karşıyaka'da olmadı. Teşekkür ediyoruz" dedi.

TESİSLERDE NELER VAR?

Karşıyaka'nın Efsaneleri Spor Tesisleri, Latife Hanım Mahallesi'nde, Belediye Şantiye Tesisleri'nin yan tarafındaki arazide inşa edildi. Proje kapsamında; FIFA standartlarına uygun sentetik çim saha ile 2 bin kişilik tribün yapıldı. Aydınlatma sistemi kuruldu. KSK'nin unutulmaz kaptanlarından Erol Baş'ın adının verildiği bir de antrenman sahası oluşturuldu. Açık okçuluk alanı düzenlendi. Tesisler bünyesinde soyunma odaları, hakem odası, basın odası, tuvaletler ve otopark da yer aldı. Çocuklar için futbol kurslarının açıldığı tesislerde, amatör spor kulüpleri ile master takımlarına antrenman ve maç imkanı sağlandı. Karşıyaka Belediyespor Okçuluk Takımı sporcuları da antrenmanları için okçuluk alanını kullanmaya başladı.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Hüseyin Mutlu Akpınar Mustafa Balbay İzmir Güncel Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

'Kadını camdan atıyorlar' ihbarına giden polis evde ceset buldu

"Kadını camdan atıyorlar" ihbarına giden polis evde ceset buldu

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
3 ilde operasyon! Suç örgütü çökertildi, 2 elebaşı dahil 11 kişi yakalandı

3 ilde operasyon! Suç örgütü çökertildi, 2 elebaşı dahil 11 kişi yakalandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title