Karako Çifti Son Yolculuğuna Uğurlandı - Haberler
Haberi Paylaş

Karako Çifti Son Yolculuğuna Uğurlandı

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Karako Çifti Son Yolculuğuna Uğurlandı

Beşiktaş'taki evlerinde bıçaklanarak öldürülen Jak ve Georgia Karako için Etiler'de bulunan Aşkenaz Musevi Mezarlığı'nda tören düzenlendi.

Beşiktaş'taki evlerinde bıçaklanarak öldürülen Jak ve Georgia Karako için Etiler'de bulunan Aşkenaz Musevi Mezarlığı'nda tören düzenlendi. Jak ve Georgia Karako çifti törenin ardından aynı yerde toprağa verildi.

Ören Bayan İplikleri'nin eski sahibi Jak Karako(77) ve eşi Georgia Karako(69) için Etiler'de bulunan Aşkenaz Musevi Mezarlığı'nda tören düzenlendi. Türkiye Musevileri'nin Hahambaşı İshak Haleva'nın da katıldığı cenaze törenine iş dünyasından önemli isimler de katıldı. Karako çiftinin oğulları İzzet Karako başta olmak üzere akrabalarının katıldığı törene, Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanı Faruk Süren, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Galatasaray'ın eski yöneticisi Haldun Üstünel, işadamları Ali Koç, Levent Kızıl, Emre Ergani, Can Ateş ve Doğan TV Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Basın mensuplarının içeriye alınmadığı törende, cenazeler dini merasimin ardından omuzlara alınarak mezarlığa nakledildi.

SANAYİYE HİZMET EDEN KARDEŞLERİMİZDEN BİRİYDİ

Cenazeye katılan Galatasaray'ın eski başkanlarından Faruk Süren, "Çok elim vahim bir hadise. Bizim yakınımızda olması bizi daha çok etkiliyor. Oluyor bu cinayetler. Bizim gençlik arkadaşımızdı. Böyle bir son üzücü. Allah ailesine sabır versin. Sık sık görüşürdük. 2 gün önce görüştük. Yanında çalışanlarla ilgili o konuları konuşmuyorduk ama benim bildiğim kadarıyla problem yoktu" dedi. Büyük Kulüp Başkanı Duran Akbulut da Karako çift için "Türkiye'deki sanayiye de hizmet eden, eski sanayicilerden bir kardeşimizdi. Hepimizin başı sağ olsun" ifadelerini kullandı. Cenazeye katılan Viki Habif de 'Çok acı ve üzücü bir ölüm. Hepimiz misafiriz ama bu şekilde olmamalı" diye konuştu. Cenaze töreni nedeniyle mezarlığın bulunduğu caddede yer yer yoğunluk yaşandı. - İstanbul

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Faruk Süren Ören Bayan Beşiktaş Türkiye Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title