İzmit Nuh Çimento Eğitim Kampüsü yükseliyor - Haberler
Haberi Paylaş

İzmit Nuh Çimento Eğitim Kampüsü yükseliyor

Bültenler - Güncel
 - Güncelleme:
İzmit Nuh Çimento Eğitim Kampüsü yükseliyor

Nuh Çimento Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından eski cezaevinin bulunduğu alana yaptırılan İzmit Nuh Çimento Eğitim Kampüsü yükseliyor.

Nuh Çimento Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından eski cezaevinin bulunduğu alanda yaklaşık 15 milyon TL'ye 64 derslikli 3 okul ve bir spor salonundan oluşan eğitim kampüsü yapılıyor. İnşaatın, 2018 yılında biteceği ve şehir merkezindeki İzmit Lisesi, Gazi Lisesi ve Yavuz Kız Meslek Anadolu Liseleri buraya taşınacağı belirtilmişti. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ı makamında ziyaret eden Nuh Çimento Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Bilgin ve CEO Kamil Gökhan Bozkurt, devam etmekte olan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. "Eskiden suçluların kaldığı bu alanda şimdi bir eğitim ve bilim yuvasının yükselmekte olduğunu görmek göreve geldiğimden bu yana sürekli üzerinde durduğum proje" diyen Başkan Nevzat Doğan, Tevfik Bilgin ve Gökhan Bozkurt'a teşekkürlerini sundu.

TEVFİK BİLGİN TEŞEKKÜR ETTİ

Nuh Çimento Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Bilgin ziyarette yaptığı konuşmasında, "İzmit'in sosyal ve kültürel değişimindeki hız ve gelişimi, örnek alınması gereken noktadadır. Sosyal sorumluluk anlamında da projelerimize daima destek veren başta Dr. Nevzat Doğan ve tüm İzmit Belediyesi çalışanlarına yönetim kurulumuz adına teşekkürlerimizi sunarız. Eğitime %100 Destek Kampanyası kapsamında Kocaeli Valiliği ile geçen yıl imzaladığımız protokol gereğince İzmit'in en büyük sosyal sorumluluk projesi olarak 'İzmit Nuh Çimento Eğitim Kampüsü'nü hayata geçirecek olmaktan gurur duyuyoruz. Eğitim ve sağlık vakfımız ile şimdiye kadar bölgemize 9 okul kazandırdık. Her eğitim döneminde ortalama 700-750 öğrenciye burs vererek destek olmaya çalışıyoruz. Sosyal sorumluluk kentimize, ülkemize ve halkımıza olduğu kadar bize de daima güç verdi" dedi.

GÖKHAN BOZKURT: 50.YILIMIZI GURURLA KUTLUYORUZ

CEO Gökhan Bozkurt ise konuşmasında, "Türkiye Cumhuriyeti 2023 hedeflerine koşarken, 1966'dan bu yana ülkemizin sanayi devi olan güzide kuruluşumuz Nuh Çimento 50.yılını gururla kutlamaktadır" dedi. Üretim, istihdam ve dış ticaret ile Kocaeli Vergi Rekortmenliğini bu yıl da kaptırmadıklarını ifade eden Bozkurt, sosyal sorumluluk projelerine de liderlik etmekten büyük memnuniyet duyduklarını aktardı.

KÜTÜPHANE, PAZAR ALANI VE OTOPARK PROJELERİ HAZIR

"Göreve geldiğimden bu yana sürekli üzerinde durduğum ve de proje olarak açıkladığım İzmit Lisesi, Gazi lisesi ve Kız Meslek Liselerinin şehir dışına taşınması ve bunların bulunduğu yerlerin ilkokul, ortaokul ve kent kütüphanesi olarak değerlendirilmesi projesi artık hayata geçiyor" diyen Başkan Doğan, "Biz, kararlılıkla bu projemizin peşinde olduk. Bugün buradaki görüntüyü görmek benim için çok mutluluk verici bir durum. İnşallah benim de mezun olduğum Gazi Lisesi, İzmit Lisesi, Kız Meslek Lisesi eskiden cezaevi olarak kullanılan bu alana taşınacak. İzmit Lisesi'nin binasının da şehrimizde eksikliği hissedilen bir ortaokulu ve ilkokul, Gazi Lisesi'nin yerini de modern kent kütüphanesi ve okuma meydanı olmasını istiyoruz. İzmit Belediyesi olarak bu projeyi yakından takip ediyoruz. Kız Meslek Lisesi'nin yerine de otopark ve kapalı pazar yapılmasını istiyoruz. Böylelikle bölgedeki semt pazarı da caddeyi kapatmayacak olup, hem otopark sorunu çözülecek hem de vatandaşlarımız daha modern ortamda alış-veriş yapma imkânı bulacak" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bültenler / Güncel

İzmit Belediyesi, Tevfik Bilgin, Nevzat Doğan, Nuh Çimento, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title