Haberler

Isparta'da Sıfır Atık Projesi'nde başarılı olan öğrencilere ödül verildi

Güncelleme:

Isparta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, anaokulu öğrencilerinin geri dönüştürülebilir malzemeler kullanarak yaptığı ürünlerin bulunduğu sıfır atık sergisi açıldı. Vali Yardımcısı Hamdullah Suphi Özgödek, çevre koruma ve geri dönüşüm konularında daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Isparta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünce Sıfır Atık Projesi'nde başarı gösteren öğrencilerine ödül verildi.

Isparta İstiklal Anaokulunda gerçekleştirilen etkinlikte, anaokulu öğrencilerinin geri dönüştürülebilir malzemeler kullanarak yaptığı ürünlerin bulunduğu sıfır atık sergisi açıldı.

Vali Yardımcısı Hamdullah Suphi Özgödek, yaptığı konuşmada, çevre koruma ve geri dönüşüm konularında daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Genç nesillerin çevre bilinciyle yetiştirilmesinin önemli olduğunu belirten Özgödek, "Çevreye ne kadar duyarlı olsak azdır. Geçmiş 70 yıl içerisinde maalesef gereken değeri veremedik. Sanayileşmenin bu durumda etkisi büyük. Çok ciddi önlemler almazsak, yakın zamanda büyük bir felaketle karşılaşmamız kaçınılmazdır. Bu nedenle çevre bilinci geliştirmeli ve ardından ciddi adımlar atmalıyız." diye konuştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Abdullah Borca ise, "Çevre bizim sosyal, fiziksel ve biyolojik ortamların tümünden oluşuyor, Bunu gelecek nesillere sağlıcakla ulaştırabilmek için belli bir alışkanlığı sergilememiz gerekiyor. Günümüzde bir iklim değişikliği süreci yaşıyoruz. Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek bırakabilmek için insanlık olarak alacağımız tedbirler var. Havamızı, suyumuzu, toprağımızı daha az kirletmek, mümkünse tamamen ortadan kaldırmak birinci görevimizdir." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Güncel

İklim Değişikliği Hamdullah Suphi Isparta Güncel Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

Masterchef ana kadro 5. yarışmacı kim oldu? Bu akşam Masterchef ana kadroya kim girdi? Masterchef ana kadro kaç kişi? Masterchef ana kadroda kimler var, ana kadroya kimler girdi? Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 16 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Fransa Türkiye maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Fransa Türkiye U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fransa Türkiye maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Fransa Türkiye U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Arda Güler'in sevgilisi kim, kaç yaşında? Arda Güler'in sevgilisi Duru Nayman kimdir, nereli, boyu kaç? Masterchef Serhat kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Serhat Doğramacı kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Esra kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Esra Tokelli kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Tolga kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Tolga Şener kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Allan Saint-Maximin forma numarası kaç olacak? Saint-Maximin Fenerbahçe'de kaç numaralı formayı giyecek, belli oldu mu? Fransa Türkiye U19 maçı CANLI izle! (HD) 16 Temmuz Fransa Türkiye maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Masterchef Serap kimdir, kaç yaşında? Serap Küçük kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Huriye kimdir, kaç yaşında? Huriye Öncen kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Sevdet kimdir, kaç yaşında? Sevdet Ayhan kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ümmühan kimdir, kaç yaşında? Ümmühan Ünavcı kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title