Haberler

İsmailağa Cemaati, sürekli cinsel ilişki tavsiyesi veren Hüseyin Çevik'le ilgili harekete geçti

Güncelleme:

İsmailağa Cemaati'nden kendi Youtube kanalında verdiği cinsel ilişki tavsiyeleriyle bilinen Hüseyin Çevik'e karşı adım geldi. İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı tarafından yapılan açıklamada, Çevik'in cemaat ile bağlantısı olmadığı ve hakkında suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Kendisini İsmailağa Cemaati'ne bağlı olarak tanıtan Hüseyin Çevik adlı şahıs, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalar ve cinsel ilişki tavsiyeleriyle dikkat çekti. Çevik'in açıklamalarının yankı uyandırmasının ardından İsmailağa Cemaati'nden konuya ilişkin bir adım geldi.

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda, sosyal medya platformlarında 'sohbet videoları' çekerek yayın yapan Hüseyin Çevik adlı kişinin Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi 'nin adını kullandığı, yayınladığı videolarda ise Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi ve cemaatine hakaret içeren ifadelere yer verdiği belirtildi.

CİNSEL İLİŞKİ TAVSİYELERİYLE GÜNDEME GELDİ

Videolarında sürekli cinsel ilişki tavsiyeleriyle gündeme gelen Hüseyin Çevik, son olarak "Hanımın özel günündeyse ve ihramdaysa onun haricinde aklına düştüğünde yapacaksın. Sen aklındayken namaza durursan hanımın aklına gelirse ne olacak. Normal bir şekilde de gelmeyecek, fantezi yapacaksın namazda" gibi ifadeler kullanmıştı.

Hüseyin Çevik adlı kişinin İsmailağa Cemaati ile hiç bir bağlantısının bulunmadığına vurgu yapılan suç duyurusunda ise camianın faaliyetlerinin yalnızca İsmailağa Camii ilim ve Hizmet Vakfı tarafından yürütüldüğü belirtildi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı'nın Hüseyin Çevik hakkında yaptığı suç duyurusunda şu ifadelere yer verildi;

"1. Kamuoyunda daha çok İsmailağa Cemaati olarak bilinen, Mahmut Ustaosmanoğlu'nun etrafında hizmet gayesiyle teşekkül etmiş olan camianın faaliyetleri yalnızca müvekkil İsmailağa Camii ilim ve Hizmet Vakfı tarafından yürütülmektedir.

2. İsmailağa Cami İlim ve Hizmet Vakfı yapmış olduğu paylaşımla söz konusu hukuki adım atmamızı gerektiren Hüseyin Çevik'in İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı ile ilgili hiçbir bağlantısı olmadığını da özellikle altını çizerek belirtmek istiyoruz. Bu şahsın İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfının adını kullanması ya da merhum Mahmut Ustaosmanoğlu'nun adını kullanması neticesinde bu şahsın halk nazarında İsmailağa Cemaati üyesi olduğu izlenimini kabul etmiyor ve bu şahsın Vakfımızla yakından uzaktan hiçbir bağlantısı olmadığını da önemle belirtmek istiyoruz.

3. Müvekkilin saygın ve toplumda itibar gören kimliği, yukarıda bahsetmiş olduğumuz müvekkil tarafından resmi YouTube sitesinde yayınlanan videolu içeriğinde şüpheli Hüseyin Çevik tarafından mesnetsiz iddialarla çarpıtılarak, kanalında görüleceği üzere 08.12.2022 tarihinde yapmış olduğu hakaret ve iftira içerikli bir paylaşımla zedelenmiştir.

Bu paylaşımın alenen yapılmış olması nedeniyle de müvekkilin mağduriyeti hat sahaya ulaşmıştır."

Kaynak: Haberler.com / Güncel

İsmailağa Camii Hüseyin Çevik YouTube Cemaat Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500

Yorumlar (75)

koray hüseyin kılıç:

yaaa arkadaş bu ülke sizden ne zaman kurtulacak gerçi atatürk bile temizliyememiş

386
544
yanıtYanıtla
bekir yapici:

okuma ögrenme engellisi bol ülkede kendi dininden habersiz duydugunla kendini müslüman zannedenler cehalette israrla devam ettikleri sürece gecimini din satarak saglayanlar Allahla aldatanlar bitmez afganistan pakistan iran ve ortadogu en güzel örnek.

yanıt137
yanıt43
cantekin ozturk:

Atamız demişti bundan 100 yıl sonra sahte hocalar tureyecek die

357
310
yanıtYanıtla
Bilal Kansız:

Atamız demedi uydurma peygamber efendimiz Muhammed aleyhi vesselam buyurmustur ki bizim ummetimizden turuyecek olan kendini hoca ve mesih ilan edenler cikacak buyurmuştur insanlari yaniltma

yanıt68
yanıt13
Temel Temel:

ARKADAŞ NE CEMAATİ BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ DİYANET İŞLERİ BAŞKANI DERHAL SUÇ DUYURUSUNDA BULUNARAK TÜM CEMAAT ADI ALTINDAKİ İNSANLARIMIZI HEM MANEN HEM MADDEN SÖMÜREN BU TÜR FAAİLEYET GÖSTERENLERİ DERHAL KAPATTIRMALI VE YASAKLANMALI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞIMIZ YETER BİZE

292
222
yanıtYanıtla
Hakan Yildiz Post:

Diyanet yetersiz, cemaatler denetimsiz.

yanıt73
yanıt38
Altay Bozkurt:

BILMEM HANGI AGA , PASA , CEMAATI OLURSA OLSUN HEPSI KAPANMALI !!! AMA BU VIDEODA SÖYLEDIGI HERSEY SONUNA KADAR DOGRU!!! BOSANMALAR INTERNET , VE AKILLI TELEFONLAR SAYESINDE ASIRI ARTTI !! SON 10 SENEDEN BERI !! ADAM BURDA DOGRUYU KONUSMUS !!!

263
124
yanıtYanıtla
VaioNokia:

yıllardır dinliyorum ama bir tane yanlış sözünü duymadım, Allah rızası için konuşuyor, her müslümanın yapması gereken tebliğ vazifesini yapıyor. hanımın kocası üstünde hakkı var, kocanın da hanımı üstünde hakkı var diyor. dürüst, doğru. Sizin Derdiniz Ne?

167
210
yanıtYanıtla
Alt Tan:

Bu ismailağa cemaati kimdir nedir neyi savunuyor. İnsanların yaşantısı için kendi deyimleri ile ordularla sokağa çıkabiliyorlar. Neyin peşindeler. Devlet neden bunlara bir yaptırım uygulamıyor.dinmizi kullanarak sarık cübbe giyen bu sakallıları hayatımızda görmek istemiyoruz.

201
162
yanıtYanıtla
Engin Üstün:

bizde sizi hayatımızda görmek istemiyoruz

yanıt108
yanıt83
Tüm 75 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title