Haberi Paylaş

İskoçya'nın ilk Müslüman Başbakanı Hamza Yusuf, resmi konuttaki ilk gününde ailesine namaz kıldırdı

Güncel Haberler

İskoçya'nın ilk Müslüman başbakanı seçilen Hamza Yusuf, Başbakanlık resmi konutundaki ilk gününde ailesine namaz kıldırdı. O anlardan bir fotoğraf paylaşan Yusuf, "Bute House'daki ilk gecemizi geçiriyoruz. Birlikte iftardan sonra adet olduğu üzere aileme namaz kıldırdığım özel bir an." dedi.

İskoçya'da dün yapılan seçimle bölgesel yönetimin yeni başbakanı seçilen Hamza Yusuf, Başbakanlık resmi konutu Bute House'daki ilk gününde ailesine namaz kıldırırken çekilen fotoğrafını paylaştı.

İskoçya'nın yeni başbakanı Yusuf resmi konuttaki ilk gününde namaz kıldırdı

Yusuf, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Ailem ve ben bugün (28 Mart) parlamentoda yapılan oylamanın ardından Bute House'daki ilk gecemizi geçiriyoruz. Birlikte iftardan sonra adet olduğu üzere aileme namaz kıldırdığım özel bir an." ifadelerini kullandı.

İskoçya'nın yeni başbakanı Yusuf resmi konuttaki ilk gününde namaz kıldırdı

Bir diğer paylaşımında İngiltere Başbakanı Rishi Sunak'la görüştüğünü de aktaran Yusuf, "İskoçya halkının ve parlamentosunun demokratik isteklerine Birleşik Krallık hükümeti tarafından saygı gösterilmesi gerektiğini açıkça ifade ettim." diye yazdı.

İskoçya parlamentosunda 28 Mart'ta yapılan oturumda Başbakan seçilen Yusuf ülkenin ilk Müslüman başbakanı olurken, ülkenin en genç milletvekili ve ilk Müslüman bakanı unvanlarının da sahibi. Şubat ayında Başbakan Nicola Sturgeon'un istifasıyla boşalan İskoçya Ulusal Partisi (SNP) liderliğine kullanılan oyların yüzde 52'sine tekabül eden 26 bin 32 oy ile seçilen 37 yaşındaki Yusuf, rakipleri kampanya sürecinde eşcinsel evliliklere ve kürtaj hakkına karşı çıkarken, LGBT haklarını savunacağını beyan etmişti. Pakistan asıllı Yusuf, ayrıca sonuçların açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada, İskoçya'ya bağımsızlık getirmeye "kararlı" olduğunu belirtmiş ve "Biz bunu sağlayacak nesil olacağız." demişti.

Kaynak: AA / Güncel

Başbakanlık Hamza Yusuf Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (36)

ÖZGÜR VATAN:

Neden sadece ve sadece gösteriş meraklısı oluyor bunlar????

Cevap Yaz2215Yayından Kaldır
Cüneyt Dönmez:

Onlar yeni anladılar müslümanlığın doğru olduğunu belki. İngilizler bile stadda iftar veriyor, bizde İslamiyetten uzaklaşmaya çalışıyoruz.

Cevap Yaz3473Yayından Kaldır
Cüneyt Dönmez:

Neden kimse İslamiyet'in doğruluğunun anlaşıldığı için müslüman birinin başkan seçildiğini düşünemiyor? Bizde böyle birşey olmaz yorumları almış başını gidiyor. Biz zaten müslüman ülkeyiz.

Cevap Yaz2326Yayından Kaldır
Tüm 36 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title