Haberler

İnternet Medyası, Yasasını Bekliyor

Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen 'Türkiye'de internet gazeteciliği' konulu söyleşiye katılan İnternet Medyası Derneği (İMD) Başkanı Hadi Özışık, internet yasasının çıkması konusunda üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yaptıklarını,...

Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen 'Türkiye'de internet gazeteciliği' konulu söyleşiye katılan İnternet Medyası Derneği (İMD) Başkanı Hadi Özışık, internet yasasının çıkması konusunda üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yaptıklarını, internet medyasının da basın yasasına dahil edilmesini istediklerini söyledi.

İMD Başkanı Hadi Özışık, Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde basın mensuplarıyla biraraya geldi. Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Önder Varol, yönetim kurulu üyeleri ve gazetecilerin katıldığı 'Türkiye'de internet gazeteciliği' konulu söyleşide açıklamalarda bulunan Hadi Özışık, 28 Şubat sürecinden sonra 3 yıl işsiz kaldığını, sonra internet gazeteciliğine başladığını ifade etti. Özışık, özellikle Anadolu'da internet gazeteciliğinin istenilen seviyeye gelmediğini belirterek, "2005-2006 yıllarında internet yasasının çıkması için başlattığımız çalışmalar, bizim dışımızda yaşanan gelişmeler sebebiyle sekteye uğradı. Biz internet medyasının da basın yasasına dahil edilmesini istiyoruz. Ancak bu çalışmalarımız bazı çevreler tarafından sadece sarı basın kartı almak için yapılan çalışmalar olarak değerlendirildi. Bu doğru değil. Bütün kurumlara girmek için sarı basın kartı isteniyor. Ben 50 kişi çalıştıran bir internet sitesinin patronuyum. Bu durum bir işveren için dezavantaj, çalışanlar için de önemli. İnternette yayınlanan bir köşe yazısı, mahkemeye kararıyla kaldırılabiliyor. Ancak televizyon haberlerinde ya da gazetelerde yayınlanan yazılara müdahale edilemiyor. Bu nedenle internet medyasının basın yasasına dahil edilmesinin mücadelesini veriyoruz" diye konuştu.

Hadi Özışık, internet medyasının ülke gündemini belirleyen yayınlar yaptığını ancak Basın İlan Kurumu'ndan resmi ilan alamadığını da belirterek, "İnternet medyası olarak hem genelde hem de yerelde işbirliği yapmamız gerekir. İnternet yasası şu anda Başbakanlık'ta bekliyor. Biz siyasilerden Türkiye'nin internetle buluşmasının 20'nci yılında bu yasanın çıkartılmasını bekliyoruz" dedi. - Denizli

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Hadi Özışık 28 Şubat Denizli Politika Güncel Haberler

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

Salda Gölü tehlike altında mı? Valilik tepki çeken fotoğrafı böyle savundu

Salda Gölü tehlike altında mı? Valilik tepki çeken fotoğrafı böyle savundu

Efes Antik Kenti'nde özel davet skandalı! Türk vatandaşları içeriye sokmadılar

Efes Antik Kenti'nde özel davet skandalı! Türk vatandaşları içeriye sokmadılar

Bakmadan Geçme

Trendyol Express bayramda çalışıyor mu? Trendyol Express bayramda açık mı, kapalı mı? Bu akşam Survivor var mı? Bu akşam Survivor All Star yeni bölüm yayınlanacak mı? 18 Haziran Salı Survivor yeni bölüm! Döviz büroları bayramda açık mı? Döviz büroları kurban bayramında kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramında yollar ücretsiz mi? Osmangazi Köprüsü, Çanakkale Köprüsü, Avrasya Tüneli, Kuzey Marmara bedava mı? Türkiye - Gürcistan maçı hangi kanalda, saat kaçta? Türkiye - Gürcistan maçı nereden izlenir? Yalan dizisi hangi gün? Yalan dizisi hangi kanalda, saat kaçta başlayacak? Sansar Salvo tutuklandı mı? Ünlü rapçi Sansar Salvo neden cezaevine girdi, sebebi ne? Sansar Salvo neden hapse girdi? Bayram hangi gün bitiyor? Kurban Bayramı kaç gün sürecek, ayın kaçında, hangi tarihte bitecek? 22 Haziran hangi burç? 22 Haziran'da doğanlar hangi burç oluyor? 22 Haziran tarihi hangi burç olur? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 18 Haziran Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 18 Haziran dün gece deprem mi oldu? ECZANELER BAYRAMDA AÇIK MI 2024? 17-18-19 Haziran Bayramda eczaneler kapalı mı olacak, kaç gün açık olacak? BAYRAMDA OTOBÜSLER ÜCRETSİZ Mİ? Kurban Bayramı boyunca toplu taşıma bedava mı? Metro, metrobüs, otobüs, tramvay ücretsiz mi? Bursaspor'un yeni teknik direktörü kim oldu? Pablo Martin Batalla kimdir, kaç yaşında? TRT 1 canlı maç izle! TÜRKİYE- GÜRCİSTAN CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki!
Dünya, Batı Kudüs'teki Netanyahu karşıtı gösteriyi konuşuyor! Sert müdahale karelere böyle yansıdı

Dünya, Batı Kudüs'teki Netanyahu karşıtı gösteriyi konuşuyor! Sert müdahale karelere böyle yansıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title