Haber : İnegöl 'Geyikli Baba' İnegöl?deki Türbesini Ziyaret Etti - Haberler

Haberi Paylaş

İnegöl 'Geyikli Baba' İnegöl?deki Türbesini Ziyaret Etti

İnegöl 'Geyikli Baba' İnegöl?deki Türbesini Ziyaret Etti

'Geyikli Baba' İnegöl'deki türbesini ziyaret etti OSMANLI İmparatorluğu'nun kuruluşunun anlatıldığı 'Dirilişö dizisinin oyuncuları, Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde büyük ilgiyle karşılandı.

' Geyikli Baba' İnegöl'deki türbesini ziyaret etti

OSMANLI İmparatorluğu'nun kuruluşunun anlatıldığı 'Dirilişö dizisinin oyuncuları, Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde büyük ilgiyle karşılandı. Oyuncu Kaptan Gürman, dizide canlandırdığı Geyikli Baba'nın Babasultan Mahallesi'ndeki türbesini ziyaret ederken duygu dolu anlar yaşadı.

TRT'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncular Nurettin Sönmez (Bamsı Beyrek), Hüseyin Özay (Korkut), Kaptan Gürman (Geyikli), Celal Al (Abdurrahman), Ayberk Pekcan (Artuk Bey) oluşan oyuncu ekibi İnegöl Ertuğrul Gazi Derneği'nin daveti üzerine İnegöl'e geldi. Babasultan Mahallesi sakinlerinin yoğun ilgisi ile karşılanan oyuncu ekibi Geyikli Baba türbesini ziyaret ettiler.

Oyuncular arasında yer alan ve dizide Geyikli Baba'yı canlandıran Kaptan Gürman, türbe ziyareti sırasında oldukça heyecanlandı.

Dodurga Beyi Korkut karakterini canlandıran Hüseyin Özay, 'Canlandırdığımız karakterlerin asıllarının bir zamanlar yaşadıkları yerleri görmek bizi mutlu etti. Bizde o tarihi karakterleri doğru yansıtmaya çalışıyoruz. Yaptığımız iş çok riskli bir iş. En ufak bir yanlışta büyük bir sapma olur korkusuyla dikkat ediyoruz. Başta yapımcımız arkasında bulunan kocaman ekibine çok teşekkür ediyorum. Bizlerden çıkan o güzel eseri sizlere yansıtmaya çalışıyoruz. Becerebildiğimiz kadar görevimizi yapmaya çalışıyoruz.ö dedi.

Bamsı Beyrek karakterini canlandıran Nurettin Sönmez, 'Teveccüh görmek büyük bir şeref. Bu topraklarda olmak, bu havayı teneffüs etmek çok değerli manası büyükö dedi.

Abdurrahman karakterini canlandıran Celal Al,ise 'Herkesten Allah gani gani razı olsun. İlginiz için alakanız için' Bursalı olarak hamd olsun böyle bir proje içindeyim. Böyle bir zatın da hayatının anlatıldığı bir projedeyim. İnşallah bu görevi hakkıyla yaparızö dedi.

Artuk Bey karakterini canlandıran Ayberk Pekcan da, ? Bize gösterdiğiniz teveccüh için teşekkür ederiz. Biz burada Ata topraklarında bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Konukseverliğiniz için çok teşekkürlerö dedi.

Geyikli Baba karakterini dizi de canlandıran Kaptan Gürman ise, 'Çok heyecanlıyım. Buraya gelirken heyecandan öldüm. Böyle zatların karakterini taşımak çok zor ve sorumluluk isteyen bir şey. İnşallah muavvafak oluyoruzdurö dedi.

Açıklamaların ardından her Cuma namazı sonrası Babasultan mahallesi muhtarlığı tarafından dağıtılan pilav ayran dizi oyuncularına da ikram edildi.

Mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi ile karşılaşan dizi oyuncuları, vatandaşlarla selfie ve fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirdiler.

Haber: Seyfettin ARAS/İNEGÖL(Bursa), (DHA)-

(Tür: Yurt)

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Nurettin Sönmez Geyikli İnegöl Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title