Cumhurbaşkanlığından metrobüs onayı alamayan İmamoğlu, Twitter'dan isyan etti: Bir imza eksik, neden? - Haberler
Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanlığından metrobüs onayı alamayan İmamoğlu, Twitter'dan isyan etti: Bir imza eksik, neden?

Haberler.com - Servet Uzun - Güncel
 - Güncelleme:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan imzalamasını rica ettiği 300 metrobüs alımına ilişkin açıklama yaptı. Söz konusu alımların 2022 planına alınmadığını kaydeden İmamoğlu, "Sorun yok, o alımları yaparız. Ama milyonlarca İstanbullunun yaşadığı 3. Bölge'ye yapacağımız metronun finansı bile hazırken, neden onay vermediniz onu anlamadık! Projeler hazır, yatırımcılar hazır, finansmanı hazır. Ama bir imza eksik. Neden?" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından 300 metrobüs alımıyla ilgili açıklama yaptı.

Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanlığımız, finansını bulduğumuz 300 metrobüs alımını uygun görmemiş ve 2022 yatırım planına almamış. Sorun yok, o alımları yaparız. Ama milyonlarca İstanbullunun yaşadığı 3. Bölge'ye yapacağımız metronun finansı bile hazırken, neden onay vermediniz onu anlamadık!" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, Twitter'dan isyan etti: Her şey hazır ama bir imza eksik, neden?

İmamoğlu, "Milyonlarca vatandaşın kullanacağı İncirli - Sefaköy - Beylikdüzü metrosunun yapımını kimse engelleyemeyecek. Projeler hazır, yatırımcılar hazır, finansmanı hazır. Ama bir imza eksik. Neden?" dedi.

İmamoğlu, Twitter'dan isyan etti: Her şey hazır ama bir imza eksik, neden?

İBB eski Başkanı Kadir Topbaş'ın cenazesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ayaküstü sohbet eden İmamoğlu, Erdoğan'a bir mektup vererek iki talepte bulunmuştu. O görüşmede Erdoğan'dan borçlanma ve otobüs alımı talebiyle ilgili yardımcı olmasını isteyen İmamoğlu, "Sizden para istiyor değilim. Ama borçlanma talebimiz var, belediyenin durumunu biliyorsunuz. Borçlanma talebimizi onaylamanızı bekliyoruz. İkincisi de 8 yıldır belediyeye otobüs alınmıyor. Otobüs alımı var lütfen bu konuda yardımcı olunuz" demişti.

Servet Uzun
Haberler.com Haberler.com - Güncel

Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (46)

Goethegitme:

Araçlari da avisten kiralayip,biryerlere yalakalik yapan aha bu işte,milletten nefret eder bunlar!!

Mahmut Eldemir:

Eko sen bari yapma yahu. Hiç bir devlet tecrübem milletti enayi yurduna koyma. Sen hasbel kader İBB başkanı oldun bundan sonra mahalle başkanı bile sevmezler seni.

Melih Kılaç:

ne oldu bize ne ara bu kadar saldırganlaştık siyaset yukarıda değil resmen toplumda heryerde kavga gözyaşı şiddet biri birine düşüncelerini siyasetini geçirebılmek ıçın bağıra bağıra konuşuyor.Unutmayın hiçbir baskı karşıdakının düşüncesiıni değiştirmez.Tam tersi senin düşüncene olan öfkesını artırır.Varsa mantıklı bı açıklaman zaten adamın aklına yatar bağırarak çağırarak hiç bi düşünce değiştirilemez

Tüm 46 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title