Haberler

İdil'de Sokağa Çıkma Yasaklarına Protesto Yürüyüşü

Şırnak'ın İdil İlçesi'nde, HDP ve DBP'liler, bölgede bazı ilçelerde uygulanan sokağa çıkma yasakları ve operasyonları protesto etmek için yürüyüş ve oturma eylemi düzenlendi.

Şırnak'ın İdil İlçesi'nde, HDP ve DBP'liler, bölgede bazı ilçelerde uygulanan sokağa çıkma yasakları ve operasyonları protesto etmek için yürüyüş ve oturma eylemi düzenlendi. Kepenklerin kapalı olduğu ilçede yoğun güvenlik önlemleri altında düzenlenen yürüyüşe, HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş, Belediye başkanları, HDP ve DBP yöneticileri ile çok sayıda kişi katıldı. Yürüyüşün ardından HDP İlçe Başkanlığı binası önüne gelen grup bir süre oturma eylemi düzenledi. Oturma eyleminin ardından bir açıklama yapan HDP'li vekil Erdal Ataş, hiçbir şeyin artık eskisi gibi olmayacağına kaydederek, şunları söyledi: "Şehirler kuşatılmış, siviller katlediliyor. Böyle bir bedelle mücadeleyi sürdürüyoruz. Ama bilinmelidir ki her mücadele böyle ağır bedeller verilerek başarıya ulaşabiliyor. Biz artık her şeyin eskisi olmayacağını biliyoruz. Madem devlet bizim statümüzü kabul etmiyor, madem Kürtlere ve bütün demokratik güçlere imhayı dayatıyor, bizler de o zaman kendi haklarımıza yönelik kendimizi, kentimizi, ülkemizi yönetecek biçimde adımlarımızı atacağız. AKP ve bütün kesimlerin mevcut meseleyi hendekle sınırlı tutması gibi, bir politika izlense de biz gerçekliği biliyoruz, halklarımızda gerçekliği biliyor. O insanların orada direnmesi ya da orada hendeklerin kazılması burada problem çıkarmak üzerine değildir. Tam tersine 100 yıldır inkar edilen haklarımıza yönelik başka çare kalmadığı için biz burada direniyoruz."

Açıklamanın ardında grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Erdal Ataş Şırnak Politika Güncel Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

THY: Küresel çapta yaşanan teknik aksaklık büyük ölçüde giderildi

THY: Küresel çapta yaşanan teknik aksaklık büyük ölçüde giderildi

Yazılım krizinin ardından CrowdStrike ve Microsoft'un hisseleri düşüşe geçti

Yazılım krizinin ardından CrowdStrike ve Microsoft'un hisseleri düşüşe geçti

Bakmadan Geçme

Sevgiliye uzun günaydın mesajı 2024! Erkek sevgiliye ve kız sevgiliye gönderilebilecek en güzel romantik günaydın mesajları! Türkiye İspanya U19 maçı CANLI izle! (HD) 19 Temmuz Türkiye İspanya maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Kerem Aktürkoğlu gidiyor mu? Galatasaray'dan ayrılacak mı, nereye gidecek? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 19 Temmuz bugünkü günün maçları 19-20 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 19-20 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Kağıthane, Avcılar, Esenler 19-20 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bayraklı, Bergama, Çiğli 19-20 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Nizip, Nurdağı 19-20 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? İmamoğlu, Karataş, Karaisalı 19-20 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Ilgın, Kulu, Karapınar 19-20 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Karacabey, Nilüfer, Gemlik 19-20 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kaş, Korkutelli, Gazipaşa 19-20 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Ayaş, Çankaya 19-20 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 2024 KYK BURS BAŞVURU TARİHİ l KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?
Timur Cihantimur, ABD'deki cezaevinde saldırıya uğradı

Timur Cihantimur, ABD'deki cezaevinde saldırıya uğradı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title