Haberler

Hakkari Dbp Hakkari'de Olağan Kongresini Yaptı

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Hakkari il örgütü 3'üncü olağan kongresi yapıldı.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Hakkari il örgütü 3'üncü olağan kongresi yapıldı. Biçer Mahallesi'ndekek toplantı salonunda gerçekleştirilen kongreye, HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, DBP MYK üyesi Salih Yıldız, Hakkari il ve ilçe belediye eş başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kongrede açılış konuşmasını DBP MYK üyesi Salih Yıldız yaptı. Kürtlerin varlığının Suriye'nin Kobani kentindeki direnişiyle dünya ülkeleri tarafından kabul gördüğünü belirten Yıldız, "Bugün kim ne diyorsa desin Avrupa devletleri, ABD, Rusya gibi süper devletler Kürtler üzerinde siyaset yapmadan adım atmıyorlar. Bugün dünya devleti Kürtleri tanıyorsa bu mücadelenin bir parçası da yurtsever Hakkari halkıdır"dedi.

KÜRTLERİN ÖNÜNDE TARİHİ BİR FIRSAT VAR

Daha sonra Kürtçe konuşma yapan HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Kürtlerin önünde tarihi bir fırsat olduğunu söyledi. Zeydan,"Bundan 100 yıl önce Kürtlerin ileri gelenleri birlik ve beraberliklerine sahip çıksalardı Kürtler dört parçaya bölünmezdi. Dört parçaya bölünen Kürtler üzerinde 100 yıl boyunca sürekli zulüm, katliam gerçekleştirdiler. Bu süre zarfında çok büyük çileler çektirdiler. Bugün Kürtlerin önünde büyük bır fırsat var. Bu tarihi fırsatı çok iyi değerlendirmemiz gerekir. Şu an Kürtlerin artık birlik ve barebirliklerini bütün dünya konuşuyor. Kürtlerin ulusal hareketleri var. Kürtler artık sahipsiz değil. Bütün dünya bunu bilsin ki, Kürtler artık 100 yıl önceki Kürtler değil" dedi.

Tek listeyle gidilen kongrede Hüseyin Armut DBP Hakkari İl Başkanlığı'na seçildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Abdullah Zeydan Salih Yıldız Hakkari Politika Güncel Haberler

İspanya, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini resmen tanıdı

İspanya, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini resmen tanıdı

Gümrük ekiplerinden Mersin'de tarihi yakalama! 1 milyar TL'lik kaçakçılık önlendi

Gümrük ekiplerinden Mersin'de tarihi yakalama! 1 milyar TL'lik kaçakçılık önlendi

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Bakmadan Geçme

Süleymaniye Camii Mimar Sinan'ın hangi eseri? Süleymaniye Camii ne zaman yapıldı, özellikleri neler? Süleymaniye Camii hakkında bilgiler… Mersin tavuğa tecavüz olayı ne, ne oldu? Tavuğa tecavüz eden kim, tutuklandı mı? ALMANYA-TÜRKİYE Milletler Ligi maçı ne zaman? Filenin Sultanlarının 2. Hafta maçları başladı mı? #127952 3 günde öldüren EBOLA VİRÜSÜ ne, nasıl bulaşır? Çinli bilim insanları geliştirdi! #129440 Zekât kimlere farzdır? Geçerli olmasının şartları nelerdir? Tavuğa tecavüz etti! Olay nerede oldu? Şahıs tutuklandı mı? TYT AYT 2024 DENEME SINAVI SONUÇLARI! #9997 YKS deneme sınavı sonuçları açıklandı mı, nereden öğrenilir? İşte sorgulama ekranı! Merdiven boşluğunda ipe asılı halde ölü bulundu! Olay ne, nerede oldu? FETÖ firarisi AKIN İPEK'İN YALISI satışa çıktı mı, ne kadar? Koza-İpek Holding'e ait BEYAZ KÖŞK ne kadara satılıyor, kaç TL? Vekâlet yoluyla hac yapılabilir mi? Şartları nelerdir? CRİSTİANO RONALDO GOL REKORU KIRDI! #129349 Ronaldo Suudi Ligi'nde kaç gol ile rekor kırdı? Cristiano Ronaldo kaç gol attı? #9917 27-31 MAYIS HALKA ARZ TAKVİMİ #128185 Bu hafta hangi şirketler halka arz olacak? #128185 Kuşum Aydın kimdir? Aramızda Kalmasın konuğu Kuşum Aydın kaç yaşında, nereli? Kuşum Aydın biyografisi! ALES/2 NE ZAMAN 2024? #9997 ALES/2 sınavı hangi tarihte, başvurular ne zaman? Bahar 14. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? Bahar bu akşam yayınlanacak mı? #128250
Çinli bilim insanları sahte Ebola virüsü geliştirdi! Bulaştığı kişileri 3 günde öldürüyor

Çinli bilim insanları sahte Ebola virüsü geliştirdi! Bulaştığı kişileri 3 günde öldürüyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title