Haberi Paylaş

6'lı masanın adayı kim olacak? DP lideri Gültekin Uysal'ın yorumu akıllara Kılıçdaroğlu'nu getirdi

Güncel Haberler

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için altılı masanın göstereceği ortak adayla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. Daha önce Kılıçdaroğlu'nun adaylığına yeşil ışık yakan Uysal, "Adayın 'Altılı Masa' içinden çıkması gerektiği kanaatindeyiz" ifadelerini kullandı. Uysal'ın bu yorumu akıllara Kılıçdaroğlu'nu getirdi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, bugün sosyal medya hesabında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Daha önce "Ben Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak bakarım. Bu masanın oluşumunda önemli katkılar sağlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu doğal olarak da isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde gerekli desteği veririz" ifadeleriyle Kılıçdaroğlu'nun adaylığına yeşil ışık yakan Uysal, 2023 seçimlerinde altılı masanın belirleyeceği adayla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Uysal, "Adayın 'Altılı Masa' içinden çıkması gerektiği kanaatindeyiz." ifadelerini kullanırken bu yorum akıllara Kılıçdaroğlu'nu getirdi.

Uysal, açıklamalarında şunları söyledi:

"Biz, yeniden uçlara kaymış siyasetin merkeze geleceğiniz düşünüyoruz. 'Ötekisi olmayan' bir siyasi geleneğiz. Türkiye'de yoksulluk, maalesef kalıcı hale geliyor. Devletin büyüklüğü, etkinliği ile denktir. Binaların büyüklüğü ile değil. İnsanların kendi alın terinin karşılığını alabildiği bir iklimi oluşturmak gerekiyor.

Sadece fikir birlikteliği yapmak yetmez, duygudaşlık da gerekir. Adayın 'Altılı Masa' içinden çıkması gerektiği kanaatindeyiz. Yolsuzluk, MGK tarafından ülkemizin güvenliğini tehdit eden birinci unsur olarak tanınmalı. Birliğimizin ve beraberliğimizin temeli, eşit vatandaşlık hukukudur.

Cumhur İttifakı'nın tek bir hedefi var; Sayın Erdoğan ve yakın çevresinin iktidarını devam ettirmek. Biz, ahbap-çavuş ilişkileri ile siyasetimizi belirlemeyiz. Yolunuz Beştepe'ye çıkıyorsa navigasyon kullanmanız yeter. Bu yol, Demokrat Parti'nin üzerinden geçmez.

Kayıt dışına çıkmış bir devlet mekanizması var. En basiti, Varlık Fonu aldı altında ne kime satıldı, kime verildi; bu konuda sağlıklı bilgiye sahip değiliz. Tahrip olmuş bir devlet yapısı var. 'Kuvvetlerin uyumu' diyerek bir kişi her şeyi kontrol ediyor; yürütmeyi de yasamayı da yargıyı da…"

Uysal, daha önce CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun adaylığına nasıl baktığıyla ilgili bir soruya, "Ben Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak bakarım. Bu masanın oluşumunda önemli katkılar sağlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu doğal olarak da isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde gerekli desteği veririz" yanıtını vermişti.

Kaynak: ANKA / Güncel

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Demokrat Parti Gültekin Uysal Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Hakan Arslanoglu:

6 lı masa değil , 7 li masa. HDP' de var masa altında sözde görünmüyor.

ibrahim sarı:

Allah millete sabır versin. Bu masa kurulalı ne kadar süre geçti. Konuşulan konu, TV ve İnternette hala aynı aday kim olacak. Bence siz bu ülkeyi yönetemezsiniz. Bu dönemde proaktif düşünce ve hızlı karara ihtiyaç var. Görünen o ki bu da sizde yok

mesut:

Kesinlikle kemal bey olmalıdır. Son kez hezimete uğrasın ve siyaseti bıraksın

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title