Haberler

Göktaş'ın bakanlığı Belçika'da yankılandı! 2015'teki ihraç sebebini hatırlattılar

Güncel Haberler

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na getirilen Mahinur Özdemir Göktaş, Belçika basınında geniş yer buldu. Kabine'deki tek kadın bakan olan Göktaş'ın ataması bazı medya kuruluşlarında ilk haber olarak verilirken, 2009'da Brüksel Parlamentosuna milletvekili seçildiği ve 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını tanımadığı gerekçesiyle 2015'te partisinden ihraç edildiği hatırlatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni Kabine'de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Mahinur Özdemir Göktaş'ın getirilmesi, Belçika basınında geniş yer buldu.

Belçika'nın Fransızca ve Flamanca yayın yapan belli başlı tüm haber kuruluşları, Belçika'nın başkenti Brüksel'de dünyaya gelen ve Brüksel Parlamentosunda daha önce milletvekilliği yapan Göktaş'ın bakan olmasına sayfalarında ve bültenlerinde yer verdi.

Belçika haber ajansı Belga'nın haberini de kullanan Belçika basını, "Eski Brüksel Milletvekili Mahinur Özdemir, Erdoğan hükümetinde bakan oldu" başlığıyla haberi duyurdu. Bazı medya kuruluşlarında, Göktaş'ın bakanlık görevine getirilmesi ilk haber olarak verildi.

Göktaş'ın bakanlığı Belçika'da yankılandı! 2015'teki ihraç sebebini hatırlattılar

Mahinur Özdemir Göktaş'ın kabinedeki tek kadın bakan olduğu belirtilen haberlerde, Göktaş'ın özgeçmiş bilgilerine de yer verildi. Haberlerde, Göktaş'ın 2009'da Brüksel Parlamentosuna milletvekili seçildiği, ilk başörtülü milletvekili olduğu, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını tanımadığı gerekçesiyle 2015'te partisinden ihraç edildiği, daha sonra Belçika'da siyaseti bırakan Göktaş'ın 2020'de Türkiye'nin Cezayir Büyükelçisi olarak atandığı hatırlatıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mahinur Özdemir Göktaş Kabine Toplantısı Güncel Haberler

title