Haberi Paylaş

'Gara Tren' Yurtdışına Açıldı

'Gara Tren' Yurtdışına Açıldı

Güncel Haberler

Denizli Jeneratör Sanayi firmasının sahibi Tahir Öztürk, Gara tren adını verdikleri kendilerinin ürettiği elektrikli treni yurtdışına satmaya başladı.

Denizli Jeneratör Sanayi firmasının sahibi Tahir Öztürk, "Gara tren" adını verdikleri imalatından montajına kendilerinin ürettiği elektrikli mini treni yurtdışına satmaya başladı.

Afganistan ve Ukrayna'daki iki alışveriş merkezine çocukların kullanması için her birinde 4 vagon olan elektrikli mini tren sattıklarını söyleyen Tahir Öztürk, "Tren yapımında, marine kontrplak kullanıyoruz. Su ve dış etkenlerden etkilenmemesi için dış bölümünü laminatla kaplıyoruz. Çocuklara zarar vermeyecek boya kullanıyoruz. Tamamen el işçiliğiyle yaptığımız 'Gara tren'in imalatını bir ayda tamamlıyoruz. Yurtdışından ülkemize gelen ithal elektrikli mini trenlerin fiyatı 50 bin dolar civarında. Biz 35 bin liraya satıyoruz. Afganistan ve Ukrayna'daki iki alışveriş merkezine gönderdik. Bazı ülkelerdeki AVM'lerle temaslarımız sürüyor" dedi. - Denizli

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Tahir Öztürk Afganistan Ukrayna Denizli Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title