Haberi Paylaş

Filipinler'deki Haiyan Tayfunu

Filipinler'deki Haiyan Tayfunu

Güncel Haberler

Kimse Yok Mu Derneği üyesi 12 kişilik sağlık ekibi, yaraları sarmak için bölgeye gitti Gönüllü doktor Coşkun: "Kalbimizle, aklımızla ve ruhumuzla Filipinler'de olmak değil, varlığımızla or...

Kimse Yok mu Derneği üyesi 12 kişilik sağlık ekibi, Haiyan tayfununun vurduğu Filipinler'e gitti.

Kimse Yok mu Derneği üyesi cerrah, ebe, acil tıp teknisyeni ve acil hekimlerinden oluşan sağlık ekibi, Haiyan tayfunun vurduğu Filipinler'de yaraları sarmak için Atatürk Havalimanı'ndan bölgeye hareket etti.

Sağlık ekibi, Filipinler'de Birleşmiş Milletler ve Filipinler Sağlık Bakanlığı ile koordineli çalışacak.

AA muhabirine açıklama yapan Kimse Yok mu Derneği üyesi gönüllü doktor Aytekin Coşkun, daha önce yardım götürmek için birçok kez yurt dışına çıktığını söyledi.

İnsanlığa hizmet etmek için Filipinler'e gittiklerini vurgulayan Coşkun, "Hizmet etmek için gayret göstermek gerekiyor. Hicret etmek gerekiyor. Bu, bizim hicretimiz diye kabul ediyorum. Hicretimizin gayesi oradaki insanlara hizmet adına olacak. Kalbimizle, aklımızla ve ruhumuzla Filipinler'de olmak değil, varlığımızla orada olmak istiyoruz. Onun için bu yola çıktık. Bu yüzden alt yapıyı sağlayan Kimse Yok mu Derneği ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı'na teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"Çok hoş bir duygu"

Gönüllü hemşire Bahriye Asırcı, ilk olarak 2010 yılında Kimse Yok mu ekibiyle 40 günlüğüne Sudan'a gittiğini söyledi.

Daha önce Somali ve Suriye'de de yardımlarda bulunduğunu aktaran Asırcı, "Derdi olmuş insanlara, darda kalmışlara gitmek hem mesleki hem de insani açıdan çok hoş bir duygu. Rabbim herkese nasip etsin" dedi.

Bir hafta Filipinler'de kalacaklarını belirten Asırcı, buna vesile olanlara teşekkür etti. - İstanbul

AA / Güncel

Birleşmiş Milletler Filipinler Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title