Haberler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

- Öğretmen evi bahçesinde düzenlenen mevlit programı Kur'an-ı Kerim tilaveti Mevlid-i Şerif'in okunması Vatandaşlara yemek ikram edilmesi Demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler Darbe girişimine karşı çıkarken hayatlarını kaybeden şehitler için Yüksekova'da mevlit okutulduFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı çıkarken hayatlarını kaybeden şehitler için Yüksekova'da mevlit okutuldu.

- Öğretmen evi bahçesinde düzenlenen mevlit programı

Kur'an-ı Kerim tilaveti

Mevlid-i Şerif'in okunması

Vatandaşlara yemek ikram edilmesi

Demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

Darbe girişimine karşı çıkarken hayatlarını kaybeden şehitler için Yüksekova'da mevlit okutuldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı çıkarken hayatlarını kaybeden şehitler için Yüksekova'da mevlit okutuldu.

Mermur-Sen Konfederasyonunca düzenlenen ve Yüksekova Öğretmen Evi bahçesinde Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Türkçe ile Kürtçe Mevlid-i Şerif ve ilahiler okundu.

İlçe Müftüsü Mehmet Korkut, AK Parti İlçe Başkanı Müslüm Okyay, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte, şehitler için dualar edildi ve sela okundu.

Yemek ikram edilen programda, telefon bağlantısıyla vatandaşlara hitap eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 15 Temmuz'da yaşanan karanlık darbe girişiminin ardından Türkiye'nin aydınlık bir sabaha uyandığını söyledi.

Milletin, ayarı bozuklara ayar verdiğini vurgulayan Yalçın, şöyle devam etti:

"Türkiye'de millet, iradesini hakim kılan süreci tahkim ederek en anlamlı duruşu sergiledi. Eğer Türkiye, 16 Temmuz'a karanlıklarla uyanmış olsaydı Türkiye'nin toparlanması mümkün olmayabilirdi. Türkiye, önemli bir kritik süreci atlattı. Millet, burada onurlu durarak iradesine sahip çıktı. Geçmiş darbe dönemlerinde siyasi partiler beraber hareket etme cesareti gösterememişti ama bu süreçte ülkenin Başbakanı olayın bir darbe girişimi olduğunu ve teslim olmayacaklarını ifade ettikten sonra anamuhalefet partisi, diğer muhalefet partilerinin tamamı darbe girişiminin karşısında durarak millete cesaret vermiştir. Bu anlamda duruşunu gösteren herkese teşekkür ediyoruz."

15 Temmuz'dan bu yana demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar, programın ardından eylemlerine devam etti.

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

Hakkari'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi sonrası meydanlara çıkan vatandaşların "demokrasi nöbeti" sürüyor

Hakkari'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar 8 gündür "demokrasi nöbeti" tutuyor.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla ilk günden bu yana meydanı boş bırakmayan Hakkarili vatandaşlar, "demokrasi nöbeti"ni sürdürüyor.

Her gün akşam saatlerinde Valilik binası önünde bir araya gelen Hakkarililer, darbe girişimine tepki gösteriyor. Vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile sabaha kadar alanda bekliyor.

Kaynak: AA / Güncel

Mehmet Korkut Yüksekova AK Parti Türkiye Politika Güncel Haberler

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Soğukkanlılığı pes dedirtti! Bingöl'de 2 kişinin can verdiği vahşette yeni görüntüler

Soğukkanlılığı pes dedirtti! Bingöl'de 2 kişinin can verdiği vahşette yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

title