Haberler

Erzincan Gökyüzünde Oynadılar Hd 2

Erzincan Gökyüzünde oynadılar HDGökyüzünde oynadılarCoşkun MENEK / ERZİNCAN, (DHA) - ERZİNCAN'ın Kemaliye ilçesindeki 500 metre yüksekliğindeki Karanlık Kanyon'da basejump atlayışı yapan sporcular, kendilerini boşluğa bıraktıkları sırada taş-kağıt-makas oynayarak, paraşütlerini açmaları...

Erzincan Gökyüzünde oynadılar HD

Gökyüzünde oynadılar

Coşkun MENEK / ERZİNCAN, (DHA) - ERZİNCAN'ın Kemaliye ilçesindeki 500 metre yüksekliğindeki Karanlık Kanyon'da basejump atlayışı yapan sporcular, kendilerini boşluğa bıraktıkları sırada taş-kağıt-makas oynayarak, paraşütlerini açmaları ilginç görüntüler oluşturdu.

Kemaliye Kültür ve Doğa Sporları Şenliği'nin bir ayağı olan Kemaliye 'Sırat on Fırat' Wingsuit ve base jump etkinliğine bu yıl 12 ülkeden 19 sporcu katılıyor. Sporcular, dünyanın en yüksek kanyonlarından olan Karanlık Kanyon'da yaklaşık 500 metre yükseklikten kendilerini boşluğa bırakırken, kasklarında bulunan kameralardan da atlayışlarını kaydediyorlar. Kanyonun ortasına gerilen çelik halatın ortasından kendilerini aşağı bırakan Base Jump sporcuları izleyenlerin yüreklerini ağzına getirirken, sporcular ise kendi aralarında kimin daha geç paraşütünü açacağını belirlemek için taş-kağıt-makas oynuyorlar. Güney Afrikalı Sporcu Nicholas Scalabrino ve Avusturalyalı Sporcu Matt Munting atlayısları sırasında kendi aralarındaki oyunu kasklarındaki kameraları ile saniye saniye kaydetti. Kanyon zeminine yaklaşık 100 ila 75 metre kala paraşütlerini açan sporcular, bu zor atlayışı gerçekleştirirken izleyenlere de adrenalin dolu dakikalar yaşatıyorlar.

Türkiye'ye ilk defa geldiğini ve Kemaliye'nin doğası ve manzarası ile çok güzel bir yer olduğunu ifade eden Thomas Berryman insanlarının da dost canlısı ve yakın olduğunu ifade etti. Berryman, 7 yıldır base jump sporu yaptığını ve 200'den fazla atlayış gerçekleştirdiğini söyledi. Kemaliye ilçesine İngiltere'den gelen base jump sporcusu Mathew Charles Turcan, doğası ve manzarası ile muhteşem bulduğunu belirtti. İtalyan sporcu Marco Milanese ise Kemaliye'nin bir çok doğa sporunun bir anda yapılabileceği bir yer olduğu için çok güzel bir yer olduğunu ifade etti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Kemaliye Erzincan DHA Politika Güncel Haberler

Trafikte makas atarak 5 kişinin ölümüne neden olan sürücüden skandal savunma: Oysa ki daha 19 yaşındayım

Trafikte makas atarak 5 kişinin ölümüne neden olan sürücüden skandal savunma: Oysa ki daha 19 yaşındayım

'Ben bu Beren'i yerim' videosu tepki çekmişti! İddiaların odağındaki muhabir ayrıntıları paylaştı

"Ben bu Beren'i yerim" videosu tepki çekmişti! İddiaların odağındaki muhabir ayrıntıları paylaştı

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Uydu görüntülerini yayınladılar! DEDAŞ, 15 kişinin öldüğü felakette 'elektrik' iddialarını bir kez daha yalanladı

Uydu görüntülerini yayınladılar! DEDAŞ, 15 kişinin öldüğü felakette "elektrik" iddialarını bir kez daha yalanladı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title