Haberler

Edirne Belediye Meclisi'nde su kesintileri tartışması

Güncelleme:

Edirne Belediye Meclisi toplantısında, son günlerde suların bulanık akması ve su kesintileri nedeniyle meclis üyeleri arasında tartışma yaşandı. Belediye Başkanı Recep Gürkan, sabotaj iddialarını yineledi ve suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Edirne'de son günlerde suların bulanık akması ve su kesintileri Edirne Belediye Meclisi toplantısında meclis üyeleri arasında tartışmaya yol açtı.

Edirne Belediye Meclisi aralık ayı olağan meclis toplantısı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Toplantıda 3'ü gündem dışı 16 madde görüşülerek karara bağlandı.

Maddelerin görüşülmesinin ardından Gürkan, kentte yaşanan su sıkıntısıyla ilgili meclis üyelerine bilgi verdi, sabotaj iddialarını yineledi.

-"Zincirin korozyondan kopması ihtimal dahilinde"

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Çapoğlu şebeke suyunun alındığı Kayalıköy Barajı'nda incelemede bulunduklarını söyledi.

"Sabotaj iddialarına" söz konusu barajdan su alınmasını sağlayan sistemdeki kopan zincirin korozyona bağlı kopma ihtimalinin yüksek olduğunu, firma yetkilisinin de bunu destekleyen sözler söylediğini belirten Çapoğlu, müdahale için giden ekiplerin sisteme müdahale etmeden durumu kolluğa bildirmelerinin daha doğru olacağını düşündüğünü ifade etti.

Gürkan da ekibinin bir art niyetinin söz konusu olmadığını, durumu gördükten sonra kendisine bilgi verilmesi sonrası suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Ortada bir neden yokken "sabotaj" iddialarını sürdürmediklerini ifade eden Gürkan, "Kanaat olarak bu işi bilmeyen birinin onu yapması mümkün değil. Bu mazeret değil, bu su meselesi, hatamız eksiğimiz olsa açıkça söylerim, bu insan sağlığı meselesi. 200 bin kişinin sağlığı söz konusu. Yapılan açıklamalara özellikle cevap vermiyorum. Çünkü konuyu ana mecrasından saptırmamaya siyasi malzeme yapmamaya çalışıyorum." diye konuştu.

Çapoğlu da Gürkan'a durumla ilgili ilk açıklamada konuyu siyasete getirerek "seçimler yaklaşıyor diye sabotaj yapılıyor" iddiasında bulunduğunu anımsattı.

-"2 yıl öncede aynı yerdeki zincir kopmuş"

AK Parti'li Meclis Üyesi Engin Makak da iki yıl önce de söz konusu yerdeki zincirin koptuğunun söylendiğini belirterek, Gürkan'ın ilk andan itibaren sabotaj iddiasında olduğunu ifade etti.

Makak'ın sözleri sonrası Gürkan, "'Sabotaj var.' dedim hala da o iddiamın arkasındayım. Rahatsız mı oldun Engin Bey, 'sabotaj iddiası var' diyorum 'sabotaj da var' diyorum. Sen mutlu mu oldun Engin'ciğim. Sular akmadı Recep Gürkan seçimi mi kaybedecek. Yok size... Yine kazanamayacaksınız." diye konuştu.

Ardından Gürkan, görüşmelerin yeterli olduğuna kanaat getirdiğini ifade ederek toplantıyı kapattı.

Gürkan sabotaj iddiasıyla suç duyurusunda bulunduklarını açıklamıştı

Gürkan, geçen hafta şebeke suyunun bulanık akması sonrası yaptığı açıklamada, içme suyunun sağlandığı sisteme zarar verilerek halkın sağlığıyla oynandığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunduklarını, bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye aldıklarını ve durumun sabotaj olduğu yönünde açıklamada bulunmuştu.

Kaynak: AA / Güncel

Recep Gürkan Edirne Yerel Haberler Politika Güncel Haberler

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Bakmadan Geçme

Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı?
Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title