Haberler

Duruşmada hareketli dakikalar! Mahkeme Başkanı, Ayhan Bora Kaplan'ı salondan attı

Güncelleme:

Firari gizli tanığın iddialarıyla Ankara Emniyeti'nde deprem etkisi yaratan Ayhan Bora Kaplan davasının 10. duruşmasında tansiyon bir hayli yükseldi. Tutuklu sanıklardan Barış Kurt'un müşteki Erkan Doğan'a soru sorması sırasında müdahale eden Ayhan Bora Kaplan, Mahkeme Başkanı tarafından 'düzeni bozduğu' gerekçesiyle duruşma salonundan çıkarıldı.

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne dair 20'si tutuklu 61 sanığın yargılamasına devam edildi. Davanın 10'uncu duruşmasında Ayhan Bora Kaplan tarafından işkenceye uğradığını iddia eden Erkan Doğan dinlendi. Sanıklardan Barış Kurt'un Doğan'a soru sorduğu anlarda olaya müdahale eden Ayhan Bora Kaplan, mahkeme başkanı tarafından salondan atıldı.

"AYHAN DİŞLERİMİ ÇEKİP BANA İŞKENCE ETTİ"

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin 20'si tutuklu 61 kişi hakkında Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın 10'uncu duruşması Sincan Cezaevi'nde görülüyor. Duruşmanın başında mahkeme başkanı, müşteki ve tanıkların dinleneceğini belirtti. 'Müştekilerden eski patronu olduğunu söylediği eski AK Parti Ankara İl Yöneticisi Barış Kurt'un yönlendirmesi üzerine alacağını istediği için Ayhan Bora Kaplan ve adamları tarafından dişleri sökülerek kendisine 2 gün boyunca işkence edildiğini' öne süren müşteki Erkan Doğan dinlendi.

Doğan, "Bu olay benim hayatımı geri dönülmez şekilde etkiledi. Benim olayımla ilgili temel sebep Barış Kurt'tur. Şirketin her işine koşturduğum için Kurt bana güvenirdi. Her yere beraber giderdik. Zamanla bildiklerim bana ağır geldi. Yasal olmayan işlere karışıklığı için vicdanen rahat değildim. Daha sonra yanından ayrılmayı kafama koydum. Kurt, bana o tarihte hakkımı vermek istemedi. Yanından ayrıldıktan sonra iletişimimiz kesilmedi. Ben daha sonra bir büfe aldım kendim. 25 Temmuz'dan birkaç gün sonra mesaj atıp alacağımı istedim. Artık canıma tak etmişti. Alacağımı vermezse 'Kimse Yok mu Derneği' ile bağlantısını açık ederim diye mesaj attım. O da rahatsız oldu bundan. Beni 2 gün bir yerde alıkoydular. Ayhan dişlerimi çekti, Muhammed Kaplan ve Adnan Kaplan yardım etti." iddiasında bulundu.

Duruşmada hareketli dakikalar! Mahkeme Başkanı, Ayhan Bora Kaplan'ı salondan attıErkan Doğan.

"DIŞARIM ATARIM SENİ, BİR DAHA BURADAN SES ÇIKMAYACAK"

Bunun üzerine Muhammed Kaplan, Erkan Doğan'a bağırdı ve salonda gülüşmeler oldu. Mahkeme başkanı araya girerek 'Dışarı atarım, bir daha buradan ses çıkmayacak' dedi. Mahkeme Başkanı'nın uyarısının ardından açıklamalarına devam eden Doğan, 'Tuvaletim geldiğinde 'seni tuvalete mi götüreceğiz, altına yap' dediler. Canları sıkıldıkça bana şiddet uyguluyorlardı. Ben onlara 'beni öldürün ama bana eziyet etmeyin' dedim. Ama bunu yapmadılar çünkü Ayhan Bora Kaplan bunu yapmak zorundaydı çünkü yanına Barış Kurt'u çekmek istiyordu ve bunu da başardı. Ben kaçırıldım, eziyet gördüm, aç bırakıldım. Semih Arslan ile aralarında 'Bağlum'da mı halledelim' dediğini duydum. Beni öldürüp intihar süsü vereceklerini anladım. Bunlar o kadar profesyonel ki kendi deyimleriyle 'siyasi konjonktürü' de arkalarına alarak hareket ediyorlar. Yasaklı madde kullanıp sızdıkları bir anda ellerimin bağını çözerek kaçtım ve o sırada beni gören memurlar 155'i aradılar ve ardından zaten polis geldi." iddiasında bulundu ve şunları söyledi:

"KAPLAN BARIŞ KURT'A YARANMAK İÇİN BANA BUNLARI YAPTI"

'Hastanedeki hemşireler beni görünce şok oldular. Ardından karakoldan sonra Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüm. Kozan Umut olduğunu öğrendiğim polis memuru 'Ayhan Bora Kaplan'ı tanırım. Senin gibiler ondan para koparmak için bunları yapar. Böyle bir şey varsa sana dünyayı dar ederim' dedi o sırada Ayhan Bora Kaplan'ın adamı geldi ve 'dışarda büyük abi bekliyor' dedi. İki polisin yanında böyle tehdit edilince polise güvenemeyeceğimi anladım. Ardından Esat Karakolu'na gittim ve bana dışarda Ayhan Bora Kaplan'ın adamı 'sakın şikayette bulunma yoksa başına bir şey gelir' diye tehdit ettiler. İfadem de zaten ben gelmeden önce hazırlanmıştı. Bende beni polisin ve devletin koruyacağına inancım kalmamıştı o sırada ve imzaladım.' Emniyet, adliye ve siyasi güçler olduğu için mücadele edemeyeceğimi anladım ve ne bir hayatım ne bir evim ne de bir ailem oldu bu sürede. Savcılığa ifade verdim, dişlerimi gösterdim. Ayhan Metin isimli savcı beni dinledi ama kayıta geçirmedi. Bunun üzerine yargıda da bir sonuç alamayacağımı anladım ve Ankara'yı terk ettim. Yeni emniyet kadrosuna yeni içişleri bakanı Ali Yerlikaya'ya güvendim ve o yüzden buradayım. Ayhan Bora Kaplan, siyasetçi olduğu için Barış Kurt'a yaranmak için bana bunları yaptı. Ben Ayhan Bora Kaplan'ı saldığı korku ve uyuşturucu ticareti nedeniyle bilirim. Hayatımı elimden alan bu kişilerden şikayetçiyim.'

BORA KAPLAN SALONDAN ÇIKARILDI

Tutuklu sanıklardan Barış Kurt'un müşteki Erkan Doğan'a soru sorması sırasında Ayhan Bora Kaplan'ın müdahale etmesi üzerine Mahkeme Başkanı Ayhan Bora Kaplan'ı 'düzeni bozduğu' gerekçesiyle duruşma salonundan çıkardı. Tutuklu sanık Muhammed Kaplan, müşteki Erkan Doğan'a 'Organize Şube polisleri size en son ne zaman ulaştı, bu 2-3 gün içerisinde ulaştılar mı?' diye sordu. Doğan, 'Resul Aydoğdu isimli polis memuru ulaştı' dedi. Bunun üzerine Muhammed Kaplan, 'Yönlendiriyorlar Erkan Doğan'ı' iddiasında bulundu.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Güncel

Ayhan Bora Kaplan Erkan Doğan Tansiyon Deprem Ankara Güncel Haberler

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

Ne diyeceği merak konusuydu! Yelek krizi sonrası Arda Güler de sessizliğini bozdu

Ne diyeceği merak konusuydu! Yelek krizi sonrası Arda Güler de sessizliğini bozdu

Apartman kapısında eski sevgili dehşeti! Silahla öldürüp, aynı tabancayla intihar etti

Apartman kapısında eski sevgili dehşeti! Silahla öldürüp, aynı tabancayla intihar etti

500

Yorumlar (9)

Serkan Taşdemir:

Türkiye de devlet kurumlari tekrardan liyakata göre kurulmali Adalet herkese ayni olmalı

292
5
yanıtYanıtla
Burak Karadağ:

Ayhan bora kaplan 15 temmuzu fırsat bilip çakıcı gibi olabilirim rüyasına kapılmış diş çekme fiş çekme daha neler neler

204
1
yanıtYanıtla
yasin erdemir:

Sonra bu vicdansızlığa göz yuman polisleri tutup hak ettikleri cezayı verince onlar şehit bizde terörist oluyoruz neyse ki ADALET hâlâ varda bizim gibilerine gerek kalmıyor

78
6
yanıtYanıtla
Mehmet ŞaFaK:

bu adamın başka resmi yokmu, igrelti geldi

67
1
yanıtYanıtla
Emre Yeşilyurt:

Esnafın iban kontrollerini yapacağınıza sgk gün süresi bilmem kaç bini aşmamış üzerine kayıtlı baba arabaları olan bu tipleri araştıtın Devlet anca iş bulamamış gence genel sağlık sigorta borcu çıkarsın prehh

44
0
yanıtYanıtla
Nizmettin Barlas:

Allah aşkına bu adamın başka resmi yokmu neden hep sırıtıyor

37
0
yanıtYanıtla
ALPER CAN:

bize günah açlık sınırın altındayız

18
2
yanıtYanıtla
FETTAH IŞIK:

Haberi baştan sona kadar okudum gerçekten Türkiye cumhuriyeti bunları hak etmiyor. Çeteleşme vatandaşın devlete güvenmeme ortamı yaratıldı. Devlet bunlara gereğini yapmalı ilahi adalet sağlanmalı. Devlette sadık vicdanlı yetkililerin bunlara dur demeleri ve bunları yok etmeleri gerekir.

2
0
yanıtYanıtla
hikmet yaşar:

bu mafya ve uyuşturucu baronuna kim karşı koyarsa tutuklanıyor iyi bakın o hakimi de görevden alırlar

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title