Haberler

Dolandıran Çeteye Rekor Ceza İstemi

Güncelleme:

İnternet sitesi kurup, 'jigolo' olmak isteyen gençleri dolandırdıkları öne sürülen 9 sanık hakkında 65 yıldan 325 yıla kadar hapis cezası istendi.

Antalya'da örgüt ve çete suçlarına bakan Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal'ın 'jigolo adayı' mağdurlardan birinin şikayeti üzerine başlatılan soruşturmayla ilgili iddianame hazırladı ve Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açtı.

İddianameye göre, kadın sanıklar B.A., Ç.D., E.K. ve T.E. ile erkek Ö.C.K., O.D, F.K., F.S. ve M.B.'nin, jigololuk yapmaları 65 genci kandırıp fuhşa teşvik ettikleri ileri sürüldü. Sanıkların kurduğu internet sitesine çeşitli kentlerden, özellikle dar gelirli erkeklerin başvurduğu belirtilen iddianamede, jigolo adaylarının, zengin iş kadınlarıyla 1000 euro karşılığında birlikte olacakları hayali kurdukları, alacakları paranın yüzde 15'ini çeteye vermeyi kabul ettikleri ortaya çıktı. İddianamede jigolo olmak için başvuran gençlerin nasıl kandırıldıklarına ilişkin telefon görüşmesi kayıtlarına ayrıntılı olarak yer verdi.

"1.90 BOYUNDA VE ATLETİK VÜCUTLUYUM"

Sözde zengin kadınlarla para karşılığında birlikte olmayı hayal eden jigolo adaylarının kişisel bilgilerinin yer aldığı formlarda genellikle, '1.80-1.90 metre boyunda ve atletik vücutlu' oldukları hatta 'cinsel organ boyutları' bile yer aldı.

Ancak soruşturma sırasında bu bilgilerin çok abartılı olduğu, jigolo adaylarının büyük bölümünün 'kısa boylu' ve 'çelimsiz' kişiler oldukları ortaya çıktı.

"İŞ KADINI SİZİ BEĞENMEMİŞ"

İddianamede, siteye kaydolan erkekleri arayan çete üyelerinin, jigolo olma hayalindeki erkekleri nasıl yönlendirdiği detaylarıyla yer aldı. Buna göre jigolo adayı telefonla aranarak, bir iş kadınının, çetenin internet sitesindeki katalogunda yer alan bilgiler doğrultusunda kendisini beğendiği ve birlikte olmak istediğini belirtilerek randevu veriliyor. Çetenin kadın üyelerinden biri, dolandırılacak jigolo adayına telefonda "İş kadını E. hanım sizinle buluşmak üzere Antalya'ya geliyor. Sizi, şu otel ya da AVM önünde şu saatte bekleyecek. Ancak, öncelikle depozito olarak, banka hesabımıza 400 lira yatırmanız gerekiyor. E. hanım, birlikte olduktan sonra size 1000 euro ödeyecek" diyor.

BORÇ BULUP DEPOZİTO YATIRMIŞLAR

Bazı jigolo adayları, "Alacağım para çok değil mi?" diye soruyor, bazıları depozitoyu yatırmak için tanıdıklarından borç alarak yatırıyor, bazıları da depozitoyu yatıracak parası olmadığını söyleyerek vazgeçiyor.

Parayı yatırıp buluşma yerine giden jigolo adayı verilen yer ve saatte söylenen kadın gelmeyince çeteye telefon açtığında, "İş kadını E. hanım buluşma yerine gelmiş, uzaktan baktığında sizi beğenmemiş, o yüzden buluşma gerçekleşmedi" denilerek telefon kapatılıyor ve bir daha o kişinin telefonuna yanıt verilmiyor.

REKOR CEZA İSTENDİ

İddianamede sanıklardan her biri hakkında her mağdur için ayrı ayrı 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istendi. 9 sanık hakkında istenen toplam ceza 65 yıldan 325 yıla kadar hapis cezasına ulaştı.

Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 7'si tutuklu 9 sanığın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Osman Şanal Antalya Politika Güncel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title