Haberler

Doktorlar Saldırıyı Kınadı

Dr.SİYAMİ Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'nde görev yapan doktorlar, uğradığı saldırıda hayatını kaybeden Op.Dr.Ersin Arslan anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Dr. SİYAMİ Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'nde görev yapan doktorlar, uğradığı saldırıda hayatını kaybeden Op. Dr. Ersin Arslan anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde görev yapan kalp ve göğüs cerrahı Op. Dr. Ersin Arslan'ın uğradığı saldırıda hayatını kaybetmesi nedeniyle Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'nde tören düzenlendi. Başhekimlik binası önünde saat 12.30 sıralarında toplanan doktorlar ile sağlık çalışanlarının yaşanan olaydan derin üzüntü duyduğu gözlendi. Törene Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Yekeler, Doç. Dr. Tamer Okay, Doç. Dr. Ergin Eren ve Doç. Dr. Haldun Akgöz de katıldı.

Konuşmasında türlü olumsuzluklara rağmen görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin her gün arttığına dikkat çeken Prof. Dr. İbrahim Yekeler, "Görevi başındaki doktorların da bir hayatı vardır. Her hastanın da sağlık çalışanı bir yakını mutlaka vardır. Hasta yakınlarına sesleniyorum. Size 36 saat nöbet tutarak hizmet eden doktorlara daha saygılı olun" diye konuştu.

Yazılı ve görsel medyanın son yıllarda doktorlara ve sağlık çalışanlarına zarar verdiğine değinen Prof. Dr. İbrahim Yekeler, televizyon dizilerinde zenginler karşısında eğilen ve her şeyi yapan doktor imajının çizildiğini, çizilen bu imajın ise gerçeği yansıtmadığını vurguladı. Sağlıkta etkisini gün geçtikçe arttıran şiddetin yanı sıra yapılan kötü propaganda ile de mücadele etmek zorunda kaldıklarını anlatan Prof. Dr. İbrahim Yekeler, "Doktorlara ve sağlık çalışanlarına saldırı var, onları aşağılayıcı metinler var. Bizler sadece öldürülme ile değil kötü sözlerle de mücadele etmek zorunda kalıyoruz" dedi.

Doktorların, sağlık çalışanlarının ve hastaların memnuniyetinin birlikte artmasını dilediklerini vurgulayan Prof. Dr. İbrahim Yekeler, "Ersin Arslan, görev yaparken uğradığı saldırıda hayatını kaybetti. Hepimizin başı sağolsun" diye konuştu.

Doç. Dr. Tamer Okay, Doç. Dr. Ergin Eren ve Doç. Dr. Haldun Akgöz de topluluğa seslendi. Konuşmaların ardından hayatını kaybeden Ersin Arslan için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Doktorlar ve sağlık çalışanları daha sonra hastaneye döndü.

"SADECE DARP ETMEKLE KALMIYORLAR"

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde toplanan SAĞLIK – SEN İstanbul 2 No'lu Şube üyeleri de bir basın açıklaması düzenledi. "Sağlıkta şiddete hayır" ve "Sağlıkta şiddet toplumsal şiddetin yansımasıdır" yazılı dövizler taşıyan grup adına basın açıklamasını SAĞLIK – SEN İstanbul 2 No'lu Şube Başkanı Ekrem Yavuz yaptı.

Toplumsal şiddetin sürekli tırmandığını söyleyen Ekrem Yavuz, "17 yaşında bir çocuğun bir hekimi bıçaklayarak öldürmesine neden olan psiko-sosyal faktörleri ortadan kaldırmalıyız. Gerekli caydırıcı önlemleri de almalıyız" dedi.

Her gün bir hekimin, hemşirenin ve tıp teknisyeninin darp edildiğine tanık olduklarını hatırlatan Ekrem Yavuz, "Ne yazık ki saldırganlar artık sadece darp etmekle kalmıyor, öldürüyorlar" diye konuştu. Topluluk basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

(BB) - İstanbul / Üsküdar

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Siyami Ersek Ersin Arslan Ekrem Yavuz İstanbul Politika Güncel Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title