Haberler

Diyarbakır Eker Diyarbakır'ın Sorunlarını Barış İçinde Çözmeyi Öneriyoruz

Eker Diyarbakır'ın sorunlarını barış içinde çözmeyi öneriyoruzDİYARBAKIR milletvekili adayı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, bölgede yaşanan sorunların neler olduğu bildiklerini ifade ederek, Geçmişte bir çok hizmeti nasıl yaptıysak, bundan sonra da aynı şekilde sizin...

Eker Diyarbakır'ın sorunlarını barış içinde çözmeyi öneriyoruz

DİYARBAKIR milletvekili adayı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, bölgede yaşanan sorunların neler olduğu bildiklerini ifade ederek, Geçmişte bir çok hizmeti nasıl yaptıysak, bundan sonra da aynı şekilde sizin hizmetinizde olacağız. Türkiye'nin, bölgenin ve Diyarbakır'ın sorunlarını barış ve kardeşlik içinde çözmeyi öneriyoruz diye konuştu.

24 Haziran seçimlerinde Diyarbakır 1'inci sıra milletvekili olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, seçim çalışmaları kapsamında milletvekili adayı Nezihe Kent'in seçim bürosunu ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi. Seçim bürosunda konuşan Eker, AK Parti olarak, Diyarbakır'ın bu seçimde, kaderini değiştirecek bir karar vermesini istediklerini dile getirerek, bu kararın, Diyarbakır'ın barış ve huzurunun kararı olacağını aktardı. Eker, Siz, bu kararla, bu tercihle Diyarbakır'ı barış isteyen mesajını Ankara'ya bütün Türkiye'ye ve bütün dünyaya vermiş olacaktır. Çok acılar çektiniz. Bu şehrin dökülen gözyaşları, aslında yüreğinizde kopup gelen yaşlardır. Sizler anne olarak yürek yangınlarınızın ifadesidir. Burada ne kadar acı yaşandıysa, ne kadar ocak sönüldüyse, ne kadar yürek yangını olduysa bunu en iyi Diyarbakır'ın kadınları bilir. Biz, sizin yürek yangınlarınızı sönmesini istiyoruz. Sizin gözyaşlarınızın dinmesini istiyoruz. Sizin evlatlarınızın AŞ ve iş sahibi olmasını istiyoruz. Ocakları söndüren terör, biliyoruz ki yürekleri yakan terör, evlatlarınızın aynı zamanda işsiz kalmasını istiyor. Onlar, iş ve AŞ olsun istemiyorlar. Çünkü iş ve AŞ çok olursa dağa götürecekleri kimseyi bulamazlar. 24 Haziran bu tercihin yapılacağı gündür. Sorunlarımızı barış içinde, demokratikleşme ve sivilleşmeyle çözmekten yanayız. AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan bunu istiyoruz dedi. Eker, konuşmasında, bölgede yaşanan sorunları barış ve kardeşlik içerisinde çözmek istediklerine vurgu yaparak, şunları söyledi

'TERÖR UYGULAMADAN DÜŞÜNCELERİMİZİ TARTIŞALIM'

Bizim diğer partilerden farkımız şu, biz Diyarbakır'ın, bölgenin sorunlarının olduğunu biliyoruz. Ama, biz bu sorunları nasıl çözeceğimizi biliyoruz. Geçmişte bir çok hizmeti nasıl yaptıysak, bundan sonra da aynı şekilde sizin hizmetinizde olacağız. Türkiye'nin, bölgenin ve Diyarbakır'ın sorunlarını barış ve kardeşlik içinde çözmeyi öneriyoruz. Başkaları da diyor ki, biz şiddeti ve terörü yöntem olarak uyguluyoruz. Biz şiddet ve teröre karşıyız. Fikirlerimiz, düşüncelerimiz ayrı olabilir, ama farklı düşüncelerimizi, birbirimize insana yakışır bir şekilde, zorbalık yapmadan, baskı yapmadan, terör uygulamadan, şehirleri yakıp yıkmadan düşüncelerimizi tartışalım.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Mehmet Mehdi Eker Milletvekili Diyarbakır Ak Parti Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Emeklilerin zam farkının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Emeklilerin zam farkının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

İçerisi eksi 10 derece! Sıcaktan bunalan vatandaşlar Buzluk mağarasına akın etti

İçerisi eksi 10 derece! Sıcaktan bunalan vatandaşlar Buzluk mağarasına akın etti

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title