Haberler

Dışişleri Bakan Yardımcısı Edirne'yi ziyaret etti

Güncelleme:

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Edirne'de Vali Yunus Sezer ve bazı kurumları ziyaret etti.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Edirne'de Vali Yunus Sezer ve bazı kurumları ziyaret etti.

Edirne Valiliği Balkan Şehirleri İşbirliği Edirne Platformu ve Trakya Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen 1'inci Uluslararası Balkan Sempozyumu'na katılmak üzere kente gelen Bozay, programı kapsamında Edirne Valisi Sezer'i makamında ziyaret etti. Bozay, daha sonra Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilciliğine ziyarette bulundu.

Bozay, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük'le AB Başkanlığının ulusal otoritesi olduğu Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı'nın kentteki Ortak Sekretarya Destek Ofisine geçti.

Bozay, programın uygulanmasına destek sağlaması amacıyla 2013 yılında AB Başkanlığı tarafından oluşturulan Ortak Sekretarya Edirne Destek Ofisinde personelden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ofis ziyareti sonrasında Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı'nın 2004-2006 döneminde 2 milyon 350 bin avrosu AB hibesi olmak üzere 3 milyon 135 bin avro bütçe ile 2007 yılında aslına uygun olarak restore edilen Ekmekçizade Kervansarayı'nı gezen Bozay, Edirne İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne de ziyarette bulundu.

Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Bozay, Bulgaristan-Türkiye Programı 2014-2020 döneminde desteklenen "Sellerde Hazırlık ve Müdahale için Sınır Ötesi İşbirliği" Projesi hakkında projenin ana yararlanıcısı Edirne AFAD yetkililerinden proje ile alınan özel ekipman, teçhizat ve araçlar hakkında bilgi aldı.

Kaynak: AA / Güncel

Mehmet Kemal Bozay Yunus Sezer Edirne Politika Güncel Haberler

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bakmadan Geçme

Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Çeşme 23-24 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi!
Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title