Haberler

Dha İstanbul- (Geniş Haber) Onur Özbizerdik'e Ateş Açma Davasında 2 Yıl 6 Ay Hapis

Abone Ol

Onur Özbizerdik savunmasında, "Hollanda ve Türkiye arasında gerginlik vardı.

Onur Özbizerdik savunmasında, "Hollanda ve Türkiye arasında gerginlik vardı. Bunlara üzüldüm. Sinirlendim. Hollanda Konsolosluğu'na gitmek istedim. Bana mani oldular. Sırf tepkimi göstermek için ruhsatsız silahımla havaya ve duvara ateş ettim" demişti.

Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA

Yer altı dünyasının ünlü isimlerinden Dündar Kılıç'ın torunu Onur Özbizerdik'e, Ulus'ta lüks bir mekanda havaya ateş açtığı iddiasıyla yargılandığı davada, "Ruhsatsız silah taşımak" ve "Genel güvenliği kasten tehlikeye sokmak" suçlarından 2 yıl 6 ay hapis cezası ve 500 lira adli para cezası verildi. Mahkeme, Özbizerdik'in hapis cezasını ileride suç işlemeyeceği yönünde olumlu kanaat oluşmadığından ertelemedi.

İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen ikinci celseye, tutuksuz yargılanan sanık Onur Özbizerdik katılmadı. Duruşmada tanık olarak dinlenen gece klubünün mesul müdürü Necdet Yıldırım, ateş eden kişiyi görmediğini söyledi. Bunun üzerine mahkeme Özbizerdik hakkındaki kararını açıkladı. Mahkeme, Onur Özbizerdik'e "Ruhsatsız silah taşımak" suçundan 6136 sayılı Ateşli Silahlar Hakkındaki Kanuna Muhalefet suçundan 10 ay hapis ve 500 lira adli para cezası verdi. Özbizerdik'e "Genel güvenliği kasten tehlikeye düşürmek" suçundan ise TCK'nin 17/1-c maddesi uyarına 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Mahkeme, sanığın ileride suç işlemeyeceği yolunda olumlu kanaat oluşmadığından hapis cezasını ertelemedi.

"TEPKİMİ GÖSTERMEK İÇİN HAVAYA ATEŞ ETTİM" DEMİŞTİ

3 Mayıs'ta görülen celsede tahliyesine karar verilen Onur Özbizerdik savunmasında, "Hollanda ve Türkiye arasında gerginlik vardı. Bunlara üzüldüm. Sinirlendim. Özellikle bayan bakanın etrafının çevrilmesi olayı beni daha fazlasıyla üzdü. Biraz da ilaç aldım. Ülkemizde çoğu zaman maç sonrasında ve düğünlerde sevinçten ateş edilir. O gün ben üzüntüden ateş etmek istedim. Biraz daha kendimi gaza getirdim. Hollanda Konsolosluğu'na gitmek istedim. Bana mani oldular. Sırf tepkimi göstermek için ruhsatsız silahımla havaya ve duvara ateş ettim" demişti.

Görüntü Dökümü:

---------

-Özbizerdik'in arşiv görüntüleri

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Onur Özbizerdik Hollanda İstanbul Türkiye Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Turabi kimdir, hangi yıllarda yarıştı? 9 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Juventus - Napoli maçı CANLI izle! Juventus - Napoli maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? Survivor 2024 kadrosu! Survivor 2024 All Star yarışmacıları belli oldu mu, kimler var? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
title