Haberler

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar: Artık kentsel dönüşümü konuşmak zamanı geçti, risk alıp iş yapma zamanı

Güncelleme:

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye'deki deprem gerçeğine vurgu yaparak kentsel dönüşümdeki eksikliklere dikkat çekti. Bayraktar, kentsel dönüşümün ülkenin gerçeği ve geleceği olduğunu belirterek, bu projenin acilen tamamlanması gerektiğini ifade etti. 1999 Düzce ve Gölcük depremlerinden sonra atılan olumlu adımlara rağmen, günümüzde yapılanların yeterli olmadığını söyleyen Bayraktar, kentsel dönüşümün anlatma zamanının geçtiğini ve risk alıp iş yapma zamanı olduğunu vurguladı.

Deprem sempozyumunda konuşan Erdoğan Bayraktar: Kentsel dönüşüm acilen yapılması ve bitirilmesi gereken bir iştir

Bayraktar, Türkiye'nin deprem gerçeğiyle ilgili bir etkinlikte değerlendirmelerde bulunarak, kentsel dönüşümün halka ve devlete rağmen başarılamayacağını, ancak devlet-millet kaynaşması ile başarının mümkün olduğunu ifade etti. Bayraktar, TOKİ, KİPTAŞ, Emlak Konut ve Bakanlık'ın performansını övdü ve bu kurumların depremlerde başarılı bir sınav verdiğini belirtti.

Deprem sempozyumunda konuşan Erdoğan Bayraktar: Kentsel dönüşüm acilen yapılması ve bitirilmesi gereken bir iştir

Eski Bakan, görev yaptığı dönemde Türkiye genelinde ve birçok ilçede öncü ve örnek projelere imza attıklarını anlattı. Ayrıca, deprem konusundaki uzmanların sunumlarına atıfta bulunarak Türkiye'nin deprem riskine dikkat çekti. Türkiye'de 1,5 milyon konutun depreme dayanıklı olmadığını belirten Bayraktar, İstanbul'da 160 bin binanın da aynı durumda olduğunu açıkladı.

Zehra Yaşık
Haberler.com - Güncel

Erdoğan Bayraktar Sempozyum Deprem Güncel Haberler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title